Beşiktaş'a İkinci Red!

Beşiktaş'a İkinci Red!
Seyircisiz oynama cezasının G.Anteple oynanacak olan kupa maçında çekilmesine karşı yaptığı itirazı oy birliği ile tekrar reddetti.

Beşiktaş'ın çirkin ve kötü tezahurat nedeniyle PFDK tarafından verilen cezaya karşı yaptığı ikinci itiraz da Tahkim Kurulu tarafından yine reddedildi… Kurul, bu red kararında bu kez 2007 ve 2008 yıllarında aynı şekilde verilen iki emsal kararı da gösterdi.

Beşiktaş'ın öğle saatlerinde TFF'ye yönelik yaptığı zehir-zemberek açıklamalarda fayda etmedi!!! Geçen hafta yapılan Tahkim Kurulu toplantısınd “Mercii atlaması” nedeniyle itirazı reddedilen Beşiktaş'ın ikinci kez yaptığı itiraz da reddedildi. Başkan Adnan Türkkan'ın çağrısı üzerine bu akşam olağanüstü toplanan Tahkim Kurulu, bu defa Beşiktaş'ın dün TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan karara karşı yaptığı itirazı görüştü. Toplantı Beşiktaş'ın talebi üzerine duruşmalı yapılırken, duruşmaya Beşiktaş kulübü vekili Av.Başak Akbaş katıldı. Kurul, yaklaşık bir saat süren toplantı sonrası 24.03.2011 tarihinde Beşiktaş kulübüne verilen 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezasına ve bu cezanın infazının G.Anteple oynanacak olan kupa maçında çekilmesine karşı yaptığı itirazı oy birliği ile tekrar reddetti.

Tahkim Kurulu, gerekçeli kararında, kurulun geçmişteki uygulamalarında da aynı şekilde lig müsabakalarında "kötü ve çirkin tezahurat" nedeniyle verilen seyircisiz oynama cezalarının ilk resmi müsabakaya tesadüf eden kupa müsabakalarında infaz edildiğini belgeleyerek açıklaması dikkat çekti. Kurul, açıklamasında, “Bu çerçevede, 16.12.2007 tarihinde Süper Liginde oynanan Lig müsabakasında taraftarlarının neden olduğu "çirkin ve kötü tezahürat" nedeniyle verilen "1 resmi müsabakayı seyircisiz oynama cezasının", 08.01.2008 tarihinde oynanan Kupa müsabakasında infaz edildiği; aynı şekilde Bank Asya Liginde 04.05.2008 tarihinde oynanan Lig müsabakasında taraftarlarının neden olduğu "çirkin ve kötü tezahürat" nedeniyle verilen "1 resmi müsabakayı seyircisiz oynama cezasının "04.09.2008 tarihinde oynanan Kupa maçında infaz edildiği anlaşılmıştır. Bu durum karşısında bu nitelikte verilen cezaların lig veya kupa kategorisi ayrımı yapılmaksızın takip eden ilk resmi müsabakada infazının yapıldığı, TFF Yönetim Kurulu'nun itiraza konu cezanın infazına ilişkin kararının geçmiş uygulamalarla aynı mahiyette olduğu tespit edilmiş bulunmaktadır. Bu açıklanan sebeplerle, kulüp tarafından yapılan itirazın reddi ile usul, yasa, talimat ve yerleşik uygulamalara uygun olduğu anlaşılan 04.04.2011 tarihli TFF Yönetim Kurulu kararının oybirliği ile onanmasına karar verilmiştir” açıklamasına yer verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com