Beşiktaş'a Türkiye Dar Geldi!

Beşiktaş'a Türkiye Dar Geldi!
Siyah-beyazlılar asbaşkan Erdoğan Toprak sayesinde 'Yavru Vatan'da toprak sahibi oluyor..

Mali yapılanma konusunda yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Beşiktaş, bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 100 dönümlük arazi sahibi olacak. Genel Sekreter Fahrettin Curoğlu’nun büyük katkısıyla 75 milyon dolarlık kredi alan ve kısa vadeli borçlarından kurtulan siyah-beyazlılar, şimdi de asbaşkan Erdoğan Toprak sayesinde toprak sahibi olacak.

Eski spor bakanlarından Toprak, uzun süredir futbolun KKTC’deki gelişimi için KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük ve Maliye Bakanı Ersin Tatar ile görüşmelerini sürdürüyordu. Sportif tesis yatırımı için kendilerine yer tahsis edilmesini talep eden Toprak, bu konuda KKTC hükümetinden olumlu yanıt aldı.

Dün özel uçakla tam kadro KKTC’ye giden siyah-beyazlı yönetim, bugün Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük ve Maliye Bakanı Ersin Tatar’ı ziyaret edecek. Görüşmeler sonrasında Toprak’ın harcadığı mesainin karşılığı da alınmış olacak.

ÖZELEŞTİRİ!

KKTC hükümeti, Beşiktaş’a 100 dönümlük arazi (20 futbol sahası büyüklüğünde) hibe edecek. Yani kulübün kasasından 1 kuruş bile çıkmayacak. Sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken Beşiktaş yönetimi çalışmalara hemen başlayıp, araziye sportif amaçlı tesis yapacak. Asıl amaç KKTC’de sporun, özellikle de futbolun gelişimine katkıda bulunmak. Siyah-beyazlılar yapılacak bu tesis sayesinde Beşiktaş ve Türk sporuna katkı sağlayacak sporcular yetiştirecek.

BU arada 31 Ocak’ta göreve gelen Beşiktaş yönetimi burada yapacağı toplantıda geride kalan 8 aylık dönemin özeleştirisini de yapacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com