Beşiktaş'ı Bursa'ya Sokmayacağız!

Beşiktaş'ı Bursa'ya Sokmayacağız!
Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'dan önemli açıklamalar...

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, ligin ikinci yarısında Beşiktaş ile yapacakları maça siyah beyazlı taraftarları almayacaklarını açıkladı.

İLK DEMECİ SERT OLDU
Yılbaşını ailesi ve Beşiktaş Kulübü eski asbaşkanı Levent Erdoğan ile birlikte Kırklareli İğneada'da kutlayan Yazıcı, ilk demecinde spor sahalarındaki şiddetin sona ermesine kadar Beşiktaş taraftarlarını Bursa'ya sokmayacaklarını ifade etti.

KARARIMIZ DEĞİŞMEZ
Karşılaşmanın oynanacağı 32. haftada şartlar ne olursa olsun, bu kararı uygulayacaklarını belirten yeşil beyazlı kulübün başkanı şöyle konuştu: “İnönü Stadı'ndaki maçta güvenlik önlemlerine rağmen Bursasporlu birçok taraftar bıçaklandı. Bu yüzden çok sayıda aile yeni yıla mutsuz girdi. Yazık değil mi? Hiçbir galibiyet ve hiçbir takım insan canından önemli değildir. Bunun idrakinde olmayanlar ders çıkarmalı. Artık taraftarlığın bilincinde olanlar statlara gelmeli. O kadar olay oldu kimse bizden özür dilemedi. Bu nedenle yönetim olarak Bursa'ya Beşiktaşlı taraftarların girmemesi konusunda çalışma yaptık ve bunu da yetkililere bildirdik.”

YENİ YASAYI BEKLEYELİM
Beşiktaş'ın eski asbaşkanı Levent Erdoğan ise, konunun tamamen güvenlik güçlerini ilgilendirdiğini ifade ederken, İbrahim Yazıcı'nın bu sözlerinin biraz sert olduğunu söyledi. Erdoğan, “Sporda Şiddet yasası çıktığında taraftar bırakın kavga etmeyi, nefes bile alamayacak. Bu nedenle yasa çıktığında sadece Beşiktaşlı değil tüm taraftarlar kendilerine çeki düzen verecektir. Bursaspor taraftarları da sanırım Beşiktaş taraftarlarına Atatürk Stadı'nın yasaklanmasını istemiyordur. Birkaç kendini bilmezin çıkardığı olay Beşiktaş'a mal edilmemeli” dedi.

NE OLMUŞTU?
Beşiktaş ile Bursaspor'un ligin ilk yarısında oynadıkları maça tam 7.5 yıl sonra konuk taraftar alındı. Ancak Bursasporlu taraftarların, Fiyapı İnönü Stadı'na gelmesi ile büyük olaylar çıktı. İki takımın taraftarları maçtan önce stat dışında birbirine girdi. İkisi bıçaklanan dört taraftar ciddi şekilde yaralanarak hastanelik oldu.

Olayların ardından Beşiktaş'a 2 maç seyircisiz ve tarafsız sahada oynama, Bursaspor'a da 2 maç seyircisiz oynama cezası verildi. İki takım arasında bundan sonra yapılacak maçların da konuk seyirci-lere açık olması tehlikeye girdi.

(Hürriyet)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com