"Beşiktaş'ı küçültmüyoruz, büyütüyoruz''

"Beşiktaş'ı küçültmüyoruz, büyütüyoruz''
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulübü küçültmediklerini, aksine büyüttüklerini ifade ederek, ''Transferlerin nasıl gerçekleştiğini, yeni Oğuzhanların nasıl geldiğini ve skorsal yönde Beşiktaş'ın nerede olacağını herkes görecek'' dedi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Ege Bölgesi'ndeki taraftar derneklerince Kuşadası Ticaret Odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen panele katıldı.

Panelde, kısa bir sunumunun ardından dernek başkanlarının sorularını yanıtlayan Orman, kulübün alınan kararlarla küçüldüğü yönündeki iddialara ilişkin, ''Biz Beşiktaş Kulübü'nü küçültmüyoruz, büyütüyoruz. Biz gidersel yönde küçülüyoruz. Radikal kararlar almadan bir şey olmaz. Önümüzdeki devre arasından sonra transferlerin nasıl gerçekleştiğini, yeni Oğuzhanların nasıl geldiğini ve skorsal yönde Beşiktaş'ın nerede olacağını herkes görecek. Beşiktaş'ı yönetmek, halka şirin görünme işi değildir. Taraftar ne istiyorsa yapma işi değildir. O zaman bir internet sitesi kurarsınız, 'şu oyuncu gitsin mi dersiniz' taraftar tıklar, o gider. Fakat kulüp o şekilde yönetilmez. Biz doğru bildiğimiz işi yaparız. Ben ve arkadaşlarım Beşiktaş'ın bir kuruşuna zarar gelmeden namusumuzla gece gündüz hiçbir haram olmadan sadece Beşiktaş için çalışıyoruz'' dedi.

''EGE'DEN BİR KULÜBE YATIRIM YAPMAK İSTİYORUZ''

Fikret Orman, Kuşadası'ndaki temasları çerçevesinde MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ve Kuşadası Beşiktaşlılar Taraftar Derneği Başkanı Abdullah Çakmak ile birlikte Kuşadası Kaymakamı Mustafa Ayhan'ı da ziyaret etti.

Kaymakamlığa gelişinde Beşiktaşlıların yanı sıra Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarınca da karşılanan Orman, ziyaret çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Fikret Orman, ''Beşiktaş'ın, pilot takım olarak İzmir'deki Altay Spor Kulübü'nün yönetimini devralma planı olup olmadığı'' yönündeki bir soru üzerine ''Bir kulübe yatırım yapmak istiyoruz. Amacımız kulübü alıp ismini değiştirmek değil. Beşiktaş Kulübü çok büyük bir camia olduğu için çok sporcumuz var. Onları ekibimizle izlemek adına, A takımına gelmeden oynatabileceğimiz bir takıma ihtiyacımız var. Bu kulübü biz yönetmek istiyoruz. Fakat bize kulüplerden gelen teklifler, 'biz pilot takım olalım, oyuncularınızı verin biz oynatalım' yönünde. Biz ise emek verip para harcadığımız futbolcularımızın bizim yöneteceğimiz bir kulüpte oynamasını ve bu kulübün Ege Bölgesi'nde olmasını istiyoruz. Ege Bölgesi, sporda biraz gerilemiş bir vaziyette, bizim de burada oldukça fazla bir taraftarımız var. Biz de burada bir yatırım yapmak istiyoruz'' dedi.

''BURSA İLE HUSUMETİ ORTADAN KALDIRMAK İSTİYORUM''

Kuşadası'nda, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlar dernekleri yöneticilerince de karşılanmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Orman, üç kulübün Türkiye'nin en büyük camiaları olduğunu belirtti.

Orman, bu üç kulübün büyüklüklerinin, birbirini büyüteceğini dile getirerek, ''Camiaların büyüklüğü birbirini büyütür, ufalması birbirini ufaltır. Rekabet sahada, centilmenlik içerisinde yapılması gerekir. Biz camia olarak buna özen göstermeye çalışıyoruz. Benim en yakın arkadaşlarım, başka kulüplerin taraftarları. Bütün arkadaşlarım Beşiktaşlı olacak diye bir kural yok. Biz rekabetin saha içerisinde yapılmasını, dışarıda herkesin dostluk içerisinde, sevgi içerisinde olmasını istiyoruz. Hatta bu konuda devamlı adımlar atıyorum. Bunun için önümüzdeki günlerde Bursa'ya gideceğim. Bursa ile Beşiktaş'ın arasındaki husumeti ortadan kaldırmak istiyorum. Artık futbolda, bu pislik görüntüler oluşmasın, sporun değeri düşmesin istiyorum'' dedi. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com