Beşiktaş'ın en önemli sorunu...

Beşiktaş'ın en önemli sorunu...
Beşiktaş’ın benim düşünceme göre en önemli sorunu ekonomiktir. İnönü Stadı ivedilikle yeniden inşa edilmeli, buradan elde edeceği gelirle Beşiktaş rakipleri ile arasındaki farkı kapatmalıdır. Beşiktaş’ı yöneten insanlarda hiçbir şekilde ne durumda olursa

Tevfik DEMİRÇİFTÇİ | SANSURSUZHABER.COM

Beşiktaş için iyisi kötüsüyle bir sezon bitti. Ligi üçüncü sırada bitirdi. Sezon başı Beşiktaş için insanlar kötümser tahminlerde bulunuyorlardı. Bazı spor yazarlarının Beşiktaş’ın 10. olacağı söyleniyordu. Beşiktaş tahminlerin aksine özellikle İnönü’de Galatasaray’a karşı sergilediği performans ile şampiyonluk yarışında ben de varım diyordu.

Beşiktaş’ın en büyük şansı Fenerbahçe ve Galatasaray’ın formsuz olması, Beşiktaş’ın şampiyonluk potasında kalmasını sağladı fakat özellikle sakatlıklar, kadro planlamasının doğru yapılamaması ve yönetimin Querasma sorununu iyi yönetememesi Beşiktaş’ın rakiplerinden 1 adım geri kalmasına sebep oldu.

Bununla birlikte, Samet Aybaba Beşiktaş’ın sezonun başından sonuna kadar savunma sorunlarına çare bulamadı. Benim için sezonun en güzel maçı Fenerbahçe maçıydı, en hayal kırıklığına uğradığım maç ise berabere kalınan Trabzonspor maçıydı. Beşiktaş Trabzon maçını almış olsaydı şampiyonluk içim çok önemli bir hamle yapmış olacaktı.

Bununla birlikte son dakikada yenilen gollerle kaybedilen puanlar Beşiktaş’ın şampiyonluk yarışından kopup, UEFA şansını tehlikeye soktu. Arka Arkaya kazanılan Ordu, Eskişehir ve Gençlerbirliği maçları Beşiktaş’ın UEFA kupasına kazanmasına hak kazandı.

Bununla birlikte bardağın dolu tarafına bakarsak, hücum olarak şampiyon Galatasaray ile ligin en skorer takımıdır.  Olcay ve Oğuzhan sadece Beşiktaş’ın değil geleceğin Türk futbolunun en büyük yıldız adaylarıdır.

Samet Aybaba eldeki kadroya göre elinden geleni yapmıştır. Maalesef özellikle oyuncularla ve taraftarla yaşadığı sorunlar yolların ayrılmasına sebep olmuştur.

Beşiktaş’ın benim düşünceme göre en önemli sorunu ekonomiktir. İnönü Stadı ivedilikle yeniden inşa edilmeli, buradan elde edeceği gelirle Beşiktaş rakipleri ile arasındaki farkı kapatmalıdır. Beşiktaş’ı yöneten insanlarda hiçbir şekilde ne durumda olursa olsun Beşiktaş’ın büyük bir klüp olduğunu unutmamalıdır. 

Bununla birlikte Haziran’da yapılacak olan olağanüstü kongrede Beşiktaş’ın yönetimi de değişebilir. Beşiktaş’ın önümüzdeki sezon, stat sorunuyla beraber önümüzdeki sezon daha zor geçecek.  Futbolun patronluğuna soyunan Önder Özen ise benim içim tam bir kapalı kutudur.
 
SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com