Beşiktaşlı Hasan Türk kimdir

Beşiktaşlı Hasan Türk kimdir
Beşiktaş’ta ilk kez 11’de yer alan genç oyuncu, altyapıdayken yapılan kemik testinde 6 ay büyük çıktı.

Beşiktaş'ın dün ilk 11'i açıklandığında, herkesin şaşkınlıkla karşıladığı bir isim vardı, 30 numaralı formasıyla Hasan Türk... Birçok kişinin tanımadığı, bazılarının ismini bile bilmediği Hasan, siyah-beyazlı takımla birlikte sahadaydı.
Orta sahada Veli ve Fernandes ile birlikte görev alan 19 yaşındaki genç oyuncu, Mahmutbeyspor'da futbolculuğa başlamış, bunun hemen ardından Beşiktaş'a katılmıştı. Çok küçük yaşlarda gelerek, minik takımdaki ilk maçına çıkan Hasan Türk'ün arkadaşlarına nazaran daha iri olması, alt yapı idarecilerini şüphelendirmiş, "Yaşı büyük mü?" sorusunu akıllara getirmişti.

KEMİK TESTİNDE 6 AY BÜYÜK ÇIKMIŞTI

Yapılan kemik testleri sonucunda iki futbolcuyla birlikte arkadaşlarından 6 ay daha büyük çıkan Hasan Türk için o dönemden kulüpten gönderilmesi kararı çıkmıştı. Buna çok üzülen minik takım hocası Haluk Duran- oğlu, yönetime yalvar yakar ricada bulunarak Hasan Türk'ün kulüpte kalmasını sağlamıştı. Orta sahada oynayan Hasan Türk, Beşiktaş'ın sezon öncesi kampında, Kadir Arı, Muhammed Demirci, Mertcan Aktaş ile birlikte başarı bir performans sergilemişti.
Bulgaristan'dan göçen bir ailenin çocuğu olarak Gönen'de doğan Hasan Türk'ün babası ise ayakkabıcılık yaparak geçimini sağlıyor.

HEYECAN YAPMIŞ

Kartal'ın altyapısından yetişen Hasan Türk, ilk maçın heyecanını anlattı. Genç futbolcu, "Heyecanlandım. Performansımın iyi olduğunu düşünüyorum. Hocama teşekkür ediyorum. Oynadıkça daha iyi olacak. Talihsiz bir gol yedik ama beraberliği yakaladık" dedi. Hasan, Carlos Carvalhal döneminde A takıma yükselmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com