"Beşiktaş'ta ırkçılık olmaz"

"Beşiktaş'ta ırkçılık olmaz"
Beşiktaş'ın efsane ismi Nouma konuştu...

Beşiktaş'ın eski futbolcularından Pascal Nouma, Vodafone Futbol Turnuvası'nın tanıtımı amacıyla geldiği Mersin'de halı saha maçında oynadı.

Etkinlik öncesi Mersinli sporseverlerle bir araya gelen Nouma, hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirdi. Nouma, maç öncesi Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Nurullah Sağlam ve bazı futbolcularla da bir araya geldi. Maç öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Nouma, "Mersin İdman Yurdu'nu takip ediyor musunuz, nasıl buluyorsunuz?" sorusuna, "Elbette, Mersin İdman Yurdu'nu takip ediyorum. Kırmızı-Lacivertli ekibin sponsorlarından biri aynı zamanda benim de sponsorum. Mersin'i böyle görünce, hem hava anlamında hem de ortam olarak futbol oynamak için çok güzel yer olduğunu görüyorum. Çok iyi bir hocası var. Çok iyi organize oluyorlar ve çok iyi futbol oynuyorlar" diye cevap verdi.

Beşiktaş'taki yabancı oyuncuların durumu ile ilgili soruya da yanıtlayan Nouma, "Beşiktaş'ta hiçbir zaman yabancılara karşı bir duruş olmaz. Zaten renkleri siyah beyaz. Onun için Beşiktaş her zaman en iyi futbol kulüplerinden birisi olmaya devam edecek. Yabancılar da her zaman yabancı statüsü görmeden, bir Türk gibi burada misafirperverlik görecek ve oynamaya devam edecek" dedi.

Nouma, gelecekteki futbol yaşamıyla ilgili bir soruyu ise şöyle yanıtladı:

"İstanbul'da iki tane okulda şu anda gençleri eğitiyoruz. Futbol akademisinde eğitmenlik yapıyorum. Görüyorum ki teknik direktör olmak futbolcu olmaktan daha zormuş. O çocuklara gelecekleriyle alakalı bir şeyler öğretmek en büyük mutluluk gelecekte de teknik direktör olmayı hedefliyorum."

Pascal Nouma, "Türkiye'de teknik direktörlük yapmak ister misin ?" şeklindeki soruya da "Benim ülkemde tabi ki" diye cevap verdi. Pascal, bir başka soruya ise, "Futbol çok kolay, dans çok zor" yanıtını verdi. Nouma, daha sonra gazetecilerin de katıldığı hala saha maçında forma giyerek gösteri maçı yaptı.

Organizasyonla ilgili bilgi veren Vodafone İletişim Kıdemli Müdürü Tolga Osman Yücel, Vodafone Cup'ı bu yıl ikinci kez yaptıklarını hatırlatarak, "Geçen yıl çok büyük ilgi gördü. Başlarken uzun soluklu bir proje olmasını hedefliyorduk. Geçen yıl bin 500 civarında takım katıldı. Bu yıl yıl ise 2 bin 500 civarında takımın katılacağını ümit ediyoruz. Her şehir ikişer takımla yarı finallerde temsil edilecek. İzmir'de yarı finaller yapılacak. Kayıtlar 28 Kasım'a kadar devam ediyor. Turnuvayı 'şehrin için oyna' sloganıyla yapıyoruz. Amatör sporcularımızı, halı sahada iddialı olan arkadaşları bekliyoruz" dedi.

Yücel, kayıt yaptırmak için 7 kişilik her takımdan en az 4'ünün Vodafone kullanıcısı olması gerektiğini de belirtirken, finallerde Türkiye şampiyonu olan takımın Vodafone Türkiye Kupası'nda Türkiye'yi temsil edeceğini de sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com