"Beşiktaş'ta oynamak onur verici"

"Beşiktaş'ta oynamak onur verici"
Beko Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Milangaz'ın başantrenörü Ergin Ataman ve kaptan David Hawkins, Doğa Koleji'nde katıldıkları panelde öğrencilerin sorularını yanıtladılar.

Beko Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Milangaz'ın başantrenörü Ergin Ataman ve kaptan David Hawkins, Doğa Koleji'nde katıldıkları panelde öğrencilerin sorularını yanıtladılar.

Antrenörlük kariyeri konusunda bilgiler veren siyah-beyazlı takımın başarılı çalıştırıcısı Ataman, hobisi olan antrenörlüğün mesleği olduğunu söyledi.
 
Okul yıllarından itibaren basketbol oynadığını ifade eden Ataman, ''O dönemden beri organizasyon konusunda bazı bilgilerim vardı. 17-18 yaşlarında sadece oyunculuk değil antrenörlük de yapıyordum. Organizasyonlar, takımın kurulmasıyla da ilgileniyordum'' dedi.
 
Üniversitede işletme okuduğunu kaydeden Ergin Ataman, şöyle konuştu:
 
''Yıllarca ekonomi, matematik ve coğrafya okumuştum. Ama spor okumamıştım. Antrenörlük için ilk olarak Efes Pilsen'in altyapısı için teklif almıştım. İlk yılımda bu görevi part time yaptım. Oyuncu olarak çok iyi değildim. İyi oyuncu olsaydım o zaman profesyonel oyuncu olarak kariyerime devam ederdim. Çok yukarılara gidemeyeceğimi gördüğüm anda antrenörlüğe başladım. Normal bir mühendisin, doktorun ya da işletmecinin kazanacağı paranın 4-5 mislini henüz 22-23 yaşlarında altyapıda çalışırken gördüm. Antrenörlük hobimdi ama mesleğim oldu.''
 
Başantrenör Ataman, NBA'ye geri dönen Deron Williams'ın takıma özgüven kazandırdığını ve bu şekilde hem genç oyunculara, hem de tecrübelilere örnek olduğunu dile getirdi.
 
Gerçekleştirdikleri transferlerle Beşiktaş'ın dünyanın her yerinde bilindiğini vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, ''Japonya, Çin, Güney Kore, Gana, ABD, dünyanın her yerinde Beşiktaş basketbol takımının olduğu biliniyor. Basketbolun burada üst seviyede oynandığı biliniyor. Bundan dolayı mutluluk duyuyoruz'' diye konuştu.
 
Beşiktaş Milangaz Başantrenörü Ergin Ataman, amaçlarının takıma kupalar ve şampiyonluklar kazandırmak olduğunu, ancak bunun yanında altyapıdan oyuncuları da takıma dahil etmeyi amaçladıklarını sözlerine ekledi.
 
-Hawkins: ''Beşiktaş'ta olmak onur verici''-
 
Beşiktaş Milangaz'ın kaptanı David Hawkins ise siyah-beyazlı takımda olmanın onur verici olduğunu ifade etti.
 
Özellikle taraftarların kendilerine verdiği destekten mutluluk duyduklarını vurgulayan ABD'li oyuncu, Deron Williams ile oynama konusunda ise şunları söyledi:
 
''Takımda oynamak şimdiye kadar heyecan vericiydi. Özellikle Deron Williams ile birlikte oynamak ve onunla beraber olmak çok heyecan vericiydi. Aynı ortamı paylaşmak gayet güzeldi. Şu ana dek güzel sonuçlar aldık. Williams'ın gidişinden sonra iyi mücadele ederek başarıları sürdürdük ve ligde iyi sonuçlar aldık.'' (EMK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com