Beşiktaş'ta rehine krizi (VİDEO)

Beşiktaş'ta rehine krizi (VİDEO)
Karısını rehin alan Serkan Sarı'nın karısına 500 metre yanaşmama cezası aldığı öğrenildi.

Beşiktaş'ta bir süre önce boşanma davası açtığı karısını iş çıkışı takip eden 27 yaşındaki Serkan Sarı, belinden çıkardığı zickzauer marka silahını eski karısı Zeliha Sarı'nın başına dayadı. Yaklaşık 2 saat karısını rehin alan Serkan Sarı polislerin iknası sonucu eşini serbest bıraktı. Bu kez silahı kendi başına dayayan Serkan Sarı, çevredekilere korku dolu anlar yaşattı.

Olay yerine gelen özel harekat timleri her ihtimale karşı hazır beklerken, Serkan Sarı, 3 saatlik eylemini bitirerek teslim oldu. Serkan Sarı'nın mahkeme kararıyla karısının yanına 500 metre yaklaşmama cezası aldığı öğrenildi. Polis rehin alma krizi sırasında Köyiçi Caddesi'ni emniyet şeridine alarak araç ve yaya trafiğine kapattı. Köyiçi'nde bulunan klarnetçi Hüsnü Şenlendirici ile sanatçı Yavuz Bingöl'de saatlerce araçlarının içinde trafiğin açılmasını bekledi.
 
Beşiktaş'ta dün akşam 3 saatliğine hayat durdu. Balıkçı restaurantları ve cafeleriyle adından bahsettiren Köyiçi Caddesi araç ve yaya trafiğine kapatılırken, vatandaşlar korku dolu anlar yaşadı. 
 
Beşiktaş'taki rehin kirizi, dün akşam saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre söyle gelişti: 27 yaşındaki Serkan Sarı, Beşiktaş'ta bir işyerinde çalışan karısını iş çıkışı takip etmeye başladı. Saat 21.30 sıralarında en uygun anı kollayan Serkan Sarı belinden çıkardığı zickzauer marka silahını hayat arkadaşının kafasına dayayarak "Benden boşanırsan seni yaşatmam. Ne bana ne de başkasına yar ederim. En kısa sürede annenin yanından ayrılıp yanıma taşınacaksın" dedi. 
 
KARISINI BIRAKTI KENDİ BAŞINA SİLAH DAYADI
Rehin alma olayını gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polisler, Köyiçi Caddesi'ni emniyet şeridi ile araç ve yaya trafiğine kapattı. Olay yerine çok sayıda polis memuru sevk edildi. Özel harekat timlerdi de Serkan Sarı'nın silahıyla etrafa zarar verme olasılığına karşı elleri tetikte bekledi. Polislerin iknası sonucu Serkan Sarı karısını 2 saat sonra serbest bıraktı. Ardından silahını bu kez kendi başına dayadı. 
 
3 SAAT SONRA TESLİM OLDU
Polis bir yandan genci ikna etmeye çalışırken diğer yandan da vatandaşları sesiz olmaları konusunda uyardı. Özellikle bir kız yurdunda kahkaha sesleri yükselmesi üzerine polisler yurda çıkarak terasta bulunan kızları odalarına indirdi. Aralarında uyuşturucu ve sahte evraktan sabıkası bulunan Sarı, polisin iknalarına olumlu yanıt vererek eylemini 3 saat sonra sonlandırdı. Olaydan sonra gözaltına alınan Serkan Sarı, vatandaşların tepkisi üzerine bir ambulansa bindirilerek sorgulanmak üzere Beşiktaş Araştırma Amirliği'ne götürüldü. 
 
KARISININ YANINA 500 METRE YANAŞMAMA CEZASI
Serkan Sarı'nın mahkeme kararıyla karısının yanına 500 metre yanaşmama cezası aldığı da öğrenildi. Köyiçi'nde bulunan klarnetçi Hüsnü Şenlendirici ile türkücü Yavuz Bingöl'de saatlerce araçlarının içinde trafiğin açılmasını bekledi.(SYK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com