Beşiktaş'tan 12 milyon euroluk açıklama

Beşiktaş'tan 12 milyon euroluk açıklama
Beşiktaş'ın gençleri hem takıma para kazandıracak, hem de Quality Football Ireland Limited kanalıyla kendilerine Avrupa'nın yolu açılacak.

Şirketle pazarlıkların birkaç gün içerisinde biteceği ifade edilirken her futbolcunun yüzde 50 hissesi için 4'er milyon euro alınabileceği vurgulandı.

Beşiktaş, gençlerin yarı hissesini fona devretmeye hazırlanıyor. Siyah-beyazlıların gelecek vaadeden üç genci Necip Uysal, Atınç Nukan ve Muhammed Demirci için kulüple temasa geçen Quality Football Ireland Limited (ISC) adlı şirket, futbolcuların yüzde 50 hissesi için pazarlığa oturdu. Beşiktaşlı oyuncuların gelecekte çok başarılı olacağına inanan ve ellerindeki kaynaklarla onlara Avrupa'nın kapısını açmaya hazırlanan şirketin, futbolcuların yarı hissesine 3.5 milyon euro önerdiği ifade edildi. Beşiktaş'ın ise bu öneriye karşılık 4.5 milyon euro istediği vurgulandı.

Geleceğe yatırım
Siyah-beyazlılarla fon şirketi arasındaki pazarlığın birkaç gün içerisinde son bulabileceği ve üç futbolcunun yarı hissesinin de yaklaşık 4'er milyon eurodan satılabileceği ifade edildi. Futbolcuların hisselerinin satışı sonrasında da futbolcuların siyah-beyazlı formayı giymeye devam edeceği belirtildi.

Üç gencin de geleceğinini çok parlak olduğunu düşünen Quality Football şirketi, üç futbolcuya 12 milyon euro yatırım yaparak para kazanmayı hesaplıyor. Buna karşılık Beşiktaş ise futbolcusunu elden çıkarmadan önemli bir gelirin sahibi olacak. Bilindiği gibi Beşiktaş Almeida'nın transferinde de bu yolu seçmiş, fonun imkanlarıyla yıldız futbolcuyu renklerine bağlamıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com