Beşiktaş'tan UEFA açıklaması

Beşiktaş'tan UEFA açıklaması
Beşiktaş Kulübü, UEFA'nın verilen 1 yıllık hak mahrumiyeti cezasını kaldıracağı yönündeki haberle ilgili açıklama yaptı.

İSTANBUL (A.A) - Beşiktaş Kulübü, UEFA'nın verilen 1 yıllık hak mahrumiyeti cezasını kaldıracağı yönündeki haberle ilgili açıklama yaptı.

Beşiktaş Kulübü'nün internet sitesinde yer alan açıklamada, bazı internet sitelerinde ''UEFA'dan Beşiktaş'a af'' başlığıyla yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Yapılan açıklamada, UEFA tarafından kulübe önümüzdeki sezon Avrupa müsabakalarına katılma yasağının verildiği ve konusunda uzman hukukçular aracılığı ile bu karara karşı CAS'da gerekli itirazın gerçekleştirildiği hatırlatılarak, şu ifadelere yer verildi:

 ''Yargılamanın henüz daha başlarında bulunmamız nedeniyle dava konusu ile ilgili herhangi bir kararın verilmesi mümkün değilken, yapılan bu haberlerle neyin amaçladığı kulübümüzce merak konusudur ve bu vesileyle haberi yapan yayın organlarını, maksatlarını Türk spor kamuoyu ile paylaşmaya davet ediyoruz. Ayrıca bilinmelidir ki, söz konusu haberlere kaynak olarak gösterilen ve kulüp avukatı olarak takdim edilen şahsın Beşiktaş Kulübü'nü temsil hakkı ve yetkisi bulunmamaktadır. Hiçbir somut ve hukuki bilgiye dayanmadan yapılan bu tür haberler, Beşiktaş gibi Türkiye'nin en büyük camialarının birinde ve taraftarı nezdinde yersiz bir heyecan oluşturmanın ötesine geçmemektedir. Camiamızın duygu ve beklentileri ile hiçbir kişi ve kuruluşun böyle mesnetsiz bir şekilde oynamaya hakkı yoktur. Beşiktaş Kulübü yönetimi olarak bu konuda gerekli her türlü tedbiri alacağımız ayrıca bilinmelidir. Öte yandan, bu tür asılsız haberler İMKB'ye kayıtlı bir şirketi bulunan kulübümüzün hisseleri üzerinde de farklı tesirler doğuracağından, somut veriden yoksun bir şekilde bu haberleri yapanların ve yayanların ayrıca hukuki sorumluluklarının doğacağını hatırlatmak isteriz.''

Açıklamada, ayrıca ''Bugün öğle saatlerinde netleşen ajandaya göre, CAS davamızın duruşması 5 veya 6 Temmuz tarihlerinden birinde, İsviçre'nin Lozan kentinde görülecek olup konu ile ilgili resmi internet sitemizden yapılmadıkça herhangi bir habere itibar edilmemesini rica ederiz'' denildi.

Kaynak: AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com