Beşir Atalay, Gazetecilere Yönelik Baskınla ilgili Konuştu

Beşir Atalay, Gazetecilere Yönelik Baskınla ilgili Konuştu
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ergenekon soruşturması kapsamında gazetecilerin evlerine yapılan baskınla ilgili konuştu.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı hizmet binasının açılış töreninin ardından, buradan ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Atalay, Ergenekon soruşturması kapsamında bugün yapılan aramalarla ilgili olarak, "Yargının bir kararıdır. Yargı emniyetten bu işlemleri yapmasını ister. Bu gibi durumlarda polis adli kolluk görevi görür... Tamamen İstanbul'da yargının, mahkemenin talepleri karşılanmaktadır. Yargının yürüttüğü bir süreçtir" diye konuştu.

"SORMAYIN, SÖYLÜYORUM"

Kurum çıkışında bekleyen basın mensuplarının kendisine doğru yönlenmesi üzerine, "Sormayın, ben şimdi söylüyorum, bir dakika," diyen Atalay, Ergenekon soruşturması kapsamında bu sabah yapılan aramalarla ilgili olarak şunları söyledi:

YENİ BİR KARARDIR

"Böyle bir olay olduğunda bizim İçişleri Bakanı olarak verdiğimiz cevap, her olayda aynıdır. Yargının bir kararıdır. Yargı emniyetten bu işlemleri yapmasını ister. Bu gibi durumlarda polis adli kolluk görevi görür. Tamamen İstanbul'da yargının, mahkemenin talepleri karşılanmaktadır. Yargının yürüttüğü bir süreçtir. Bizim burada bir fazla cümle söylememiz yanlış olur. Çünkü şuna inanıyoruz, Türkiye'de bir yargı var, bunu onlar yürütüyorlar. Bunların açıklaması da oradadır. Bu olayda ve bu tür olaylarla ilgili bizim çok açıklamamız olmaz. Basın mensupları olarak bunu sizler de biliyorsunuz."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com