Besler ödülünü aldı

Besler ödülünü aldı
1. Uluslararası AB Kalite Zirvesi çerçevesinde düzenlenen ''AB 2009 Kalite Ödülleri'' organizasyonunda ödül verilen Cimcik Besler Süt Ürünleri firmasının Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Durmaz, bu ödülü almalarında en önemli etkenin, yöresel damak tatl

KÜTAHYA -      Durmaz,  yaptığı açıklamada, İstanbul'da Çırağan Sarayı'nda düzenlenen törende ödülü, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'tan aldıklarını söyledi.
Ödüllerin, Tüketici Akademisi tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre kalite ve inovasyon uygulamalarında örnek oluşturan markalara verildiğini belirten Durmaz, 1968 yılında amcası tarafından süt ürünleri imalatı amacıyla kurulan şirkette 75 kişinin çalıştığını anlattı.
Durmaz, 1994 yılından itibaren Kütahya-Eskişehir karayolundaki 3 bin 500 metrekare kapalı alana sahip tesiste faaliyet gösterdiklerini ifade ederek, kurulu işletme kapasiteleri 60 ton olmasına rağmen şimdilik 30 ton süt işlediklerini kaydetti.
     Ürünlerini yöresel damak tatlarını örnek alarak geliştirdiklerine işaret eden Durmaz, şöyle konuştu:
 ''Tesisimizde 77 çeşit süt ürününü imal ediyoruz. Sektörümüzdeki diğer firmalardan bizi ayıran temel özellik, yöresel damak tatları üzerine çalışmamız. Örneğin birçok firma beyaz peynir üretiyor ama biz bir yıl bekledikten sonra aromasını kazanan klasik peyniri piyasaya sunuyoruz. Cimcik adıyla ürettiğimiz yoğurt var. Bu da adını kentimizin meşhur hamur yemeği cimcikten alıyor. Bu yemeğe özel bir yoğurt türü olup beğeniyle tüketiliyor. Bu ödülü almamızda en önemli etken, yöresel damak tatlarına uygun ürünler üretmemizdir.''
Durmaz, ürünlerinin yurt dışına ihraç etmek için girişimlerini sürdürdüklerini sözlerine ekledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com