BESYO özel yetenek sınavları sona erdi

BESYO özel yetenek sınavları sona erdi
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Özel Yetenek sınavları son gün yapılan koordinasyon bölümüyle son erdi. 280 öğrencinin alınacağı sınavların ikinci aşaması olan koordinasyon sınavlarına yaklaşık 550 aday kat

Adaylar koordinasyon aşamasında çeşitli istasyonlardan oluşan aşamalarda en kısa zamanda istasyonlardaki hareketleri hatasız yapmaya çalıştılar. Sınavlarda başarılı olmak için üstün performans gösteren adayların hırsları yüzlerine yansırken, tribünlerde sıranın kendilerine gelmesini bekleyen adayların heyecanlı bekleyişleri de yüzlerinden belli oluyordu.
Özel yetenek sınavlarının şeffaf biçimde gerçekleşmesi için salona ve salon dışına adayların derecelerinin ve puanlarının yansıtıldığı ekranlar yerleştirildi. Adayların dereceleri bilgisayarlara bağlı fotoselli sistem sayesinde anında ekrana yansıtıldı. Sonuçları adaylar ve aday yakınları ekrandan izlediler.
GENÇ MİLLİ ATLET ELİF YILDIRIM'DAN REKTÖR YARIDMCISI PROF.DR. ALİ TORUN'A BAŞARI SÖZÜ
BESYO Müdürü Prof.Dr. Arslan Kalkavan ile birlikte baştan sona koordinasyon sınavlarını izleyen Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Torun, sınavlarda en iyi dereceleri yapan genç milli atlet Elif Yıldırım'ı tebrik ederek, başarılı olması, Türkiye'nin ve Dumlupınar Üniversitesi'nin adını ulusal ve uluslar arası müsabakalarda başarılarıyla duyurması için her türlü desteği Üniversite olarak vereceklerini söyledi.
BESYO Müdürü Arslan Kalkavan da Dumlupınar Üniversitesi olarak BESYO öğrencilerinin ulusal ve uluslar arası müsabakalarda başarısı için her zaman destek olduklarını, birçok başarılar elde ettiklerini ifade ederek, Bursa'dan gelerek Dumlupınar Üniversitesi BESYO'yu tercih eden genç milli ve rekortmen Elif Yıldırım'ın öğrencileri olması durumunda okul olarak her türlü desteği vereceklerini kaydetti.
Özel Yetenek sınavlarında en iyi dereceleri yapan, önemli şampiyonlukları ve Türkiye rekorları bulunan Genç Milli Atlet Elif Yıldırım, gerekli destek verildiği takdirde DPÜ BESYO öğrencisi olarak yeni başarılara imza atacağını ve Dumlupınar Üniversitesi'ni ulusal ve uluslar arası müsabakalarda en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi.
BESYO Müdürü Prof.Dr. Arslan Kalkavan, sınav sonuçlarının DPÜ web sitesinden duyurulacağını belirtti.

DPÜ SAĞLIK EKİBİ TAM NOT ALDI
BESYO Özel Yetenek sınavlarında Yrd.Doç.Dr. Tayfun Aydın yönetiminde görev yapan Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi sağlık ekibi, sınavlarda sıcak hava ve değişik nedenlerle sağlık sorunu yaşayan adaylara anında müdahale ederek tam not aldılar. Yrd.Doç.Dr. Tayfun Aydın, özel yetenek sınavlarını dikkatle izleyerek sağlık sorunu yaşayan adayları görür görmez ekibini sevk etti ve sağlık sorunu yaşayan adaylara zamanında müdahale edilmesini sağladı.
Özel yetenek sınavlarında en talihsiz olayı da Selçuk Sürücü adlı aday yaşadı. Koşu öncesi ısınma hareketleri yapan Sürücü'yü arı soktu. Yrd.Doç.Dr. Tayfun Aydın ve sağlık ekibi Sürücü'yü hemen olay yerinde bekleyen ambulansa alarak soğuk pres uygulayarak serum verdiler. Yarışmalara aylardır hazırlandığını söyleyen Sürücü, yarışacağını belirterek tedavinin ardından katıldığı koşuda iyi bir derece yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com