BESYO sınavları sona erdi

BESYO sınavları sona erdi
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna giriş sınavlarında 2. aşamaya kalan erkek ve bayan öğrencilerin koordinasyon sınavları Germiyan Kampusünde Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna giriş sınavlarında 2. aşamaya kalan erkek ve bayan öğrencilerin koordinasyon sınavları Germiyan Kampusünde Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Öğrenciler, koordinasyon sınavı kapsamında 20 metre koşu ve bazı testlerden geçtiler.
DPÜ BESYO öğrencisi olmak için ikinci aşama koordinasyon sınavına katılan ve DPÜ BESYO öğrencisi olmak isteyen öğrenciler koordinasyon testi için beklerken heyecanları yüzlerinden okunuyordu.

ÖĞRECİ YAKINLARI SINAVLARI EKRANDAN İZLEDİ
Öğrencilerin sınav esnasında konsantrasyonunun bozulmaması için sınava girecek öğrencilerin dışında salona kimse alınmazken, üniversite tarafından salon dışına konulan ekranda ise öğrenci velileri ve yakınları öğrencilerin koordinasyon testi sınavlarını anında izlediler.

ÖĞRENCİLERİN DERECELERİ ANINDA EKRANA YANSIDI
Öğrencilerin yaptıkları dereceler de, fotoselli devreler ve bilgisayar teknolojisiyle anında salon içindeki ve dışındaki ekranlara yansıtıldı.
Sınava katılan öğrenciler ve yakınları öğrencinin yaptığı dereceleri ekrandan anında gördüler.
Sınavları Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bahri Öteyaka ile Prof. Dr. Ali Torun da yakından takip ettiler.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Arslan Kalkavan, 17 Ağustos'ta başlayan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna öğrenci alımı için yapılan özel yetenek sınavının 2. aşamasına katılan öğrenciler ve katıldıkları branşları hakkında ayrıntılı bilgi vererek sınavların şeffaf biçimde yapıldığını söyledi.
Arslan Kalkavan, sınavlara bazı milli sporcuların da katıldığını ifade ederek, bu sene özellikle hentbol ve voleybol dalında katılımın çok iyi olduğunu söyledi.
Kalkavan, sınavların çok güzel geçtiğini, iyi bir organizasyon yapıldığını, herhangi bir sorun yaşanmadığını belirterek, “Özel yetenek sınavları sonucu üniversitemize girmeye hak kazanan öğrencilerimizin arasında ileride üniversitemizi ve ülkemizi başarı ile temsil edecek sporcuların çıkacağına inanıyorum. Bu sınavlarda 4 gün boyunca görev alan öğretim tüm öğretim üyelerimize, öğretim elemanlarımıza, DPÜ personeline ve jüri üyesi olarak görev yapmak için diğer üniversitelerden öğretim üyelerimize teşekkür ederim. Dört gün boyunca gece geç saatlere kadar görev yaptılar.” dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com