Beton sıcak karışım asfalt yapımı başladı

Beton sıcak karışım  asfalt yapımı başladı
Kümbet kavşağından Kütahya istikametine doğru yapılan Beton sıcak karışım asfalt yapımı Kütahya Valisi Kenan Çiftçi’nin katılımıyla başladı.
   Kümbet kavşağından Kütahya istikametine doğru yapılan Beton sıcak karışım asfalt yapımı Kütahya Valisi Kenan Çiftçi’nin katılımıyla başladı.
     Kütahya - Bozüyük devlet yolu (Km:6+414 - 70+300 arası) bitümlü sıcak karışım yapım işinin ihalesi Karayolları 14. Bölge müdürlüğü tarafından yapılmış olup 04.06.2012 tarihinde imzalanan sözleşme gereği çalışmalar 06.06.2012 tarihinde başlanmıştır.
     Toplam uzunluğu 64 Km. olan projenin sözleşme bedeli 89.838.374,40 TL olup yılsonunda tamamlanması hedeflenmektedir. 
     İstanbul - Bilecik - Bozüyük - Kütahya - Afyonkarahisar - Antalya aksında bulunan Bozüyük - Kütahya arasının üstyapısının iyileştirilerek seyahat konforunu artırmak, seyahat süresini kısaltmak ve akaryakıt tasarrufu sağlamayı amaçlayan projenin tamamlanmasıyla yıllık ortalama günlük trafik hacmi 12656 olan yolda yıllık 6.000.000 TL’lik tasarruf sağlanacaktır.
     Proje bünyesinde biri Akpınar belde geçişi, biri de Çukurhisar kavşağında olmak üzere 2 adet farklı seviyeli kavşak yer almakta olup işin bünyesinde 180.000 m3 toprak işi, 10.000 m3 beton imalatı 563.000 ton plentmiks alttemel ve Plentmiks temel imalatı, 360.000 ton Bitümlü temel imalatı, 280.000 ton Binder ve 220.000 Ton aşınma imalatı yer almakta.
     Proje de çalışmalara Kümbet kavşağından Kütahya istikametine doğru başlanmış olup ilerleyen Kümbet Kavşağından Bozüyük istikametine ve Kütahya’dan Kümbet Kavşağı istikametine doğru çalışmalara başlanacak. 
     Yaklaşık 1,5 yıl önce Kütahya’ya geldiğinde Ticaret Odasındaki toplantılarda, esnaflarla yapılan toplantılarda ve bakanların Kütahya ziyaretlerinde Kütahya’ya gelince yolların bozuk olmasından dolayı yoldan çıkıyoruz gibi ibarelerin kullanıldığını ifade eden Kütahya Valisi Kenan Çiftçi; “Şu anda görüyoruz ki 64 km Kümbet-Kütahya, Kümbet- Bozüyük arasındaki tüm yol beton sathi kaplama dediğimiz yoldan yapılıyor. Zaten yollarımız dubleydi artık beton sathi kaplama, arabayı titretmeyen, yormayan yollar olacak. Altıntaş-Uşak karayolu kavşağının, Altıntaş yol kavşağından Afyonkarahisar’a kadar olan yolun temelini atmıştık. Yine Altıntaş’tan Kütahya’ya kadar olan yolun şantiyesinin kurulduğunu arkadaşlarımız bahsetti. Şimdi de bu tarafa başlıyoruz. İnşallah diğer tarafta da şantiye kuruldu. 
     Bu yılsonu Kümbetten Kütahya ya kadar konforlu sıcak karışımlı asfalttan rahat rahat gideceğiz. Yolun yapımında başta Başbakanımıza ve Bakanlarımıza, Kütahya Milletvekillerimize, emeği geçen, talep eden sivil toplum örgütlerine, Kütahyalılara, bize destek veren herkese, Bölge Müdürlüğümüze, şube müdürlüğümüze ve firmamıza da bu kadar kısa sürede taahhüt etmesinden dolayı ve bitirme sözü verdiğinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
     Kurban kesilerek yapımına başlanan yolun törenine Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Karayolları 14. Bölge Müdür Yardımcısı Bekir Koç, Karayolları 145. Şube Şefi Hayrettin Barbaros, Ak Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, İlçe Başkanı Emin Sarıkaya ve davetliler katıldı.
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com