Betonun altındaki kan tır şoförü cinayetini aydınlattı

Betonun altındaki kan tır şoförü cinayetini aydınlattı
İki ay önce kaybolan ve bir arazide gömülü bulunan TIR şoförünün ölümüyle ilgili sır, kan izlerinden hareketle çözüme kavuşturuldu.

İki ay önce kaybolan ve bir arazide gömülü bulunan TIR şoförünün ölümüyle ilgili sır, kan izlerinden hareketle çözüme kavuşturuldu.
Bir nakliye şirketinde çalışan ve 61 gündür kayıp olan TIR şoförü Mustafa Aksoy’un cesedi, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesindeki sanayi sitesinde bir tarlada gömülü olduğu yerden çıkarıldı. Olayla ilgili daha önce iki kez gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan şüpheli R.Ş. (30), yeniden gözaltına alındı.
Olayın aydınlatılması ile ilgili bilgi veren Afyonkarahisar Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli, kayıp TIR şoförünü üç metre derinlikteki bir çukurda, başından iki kurşun yarası ile gömülü şekilde bulduklarını belirtti. Türkmenli, çok titiz ve dikkatli bir çalışma sonucunda cesede ve şüphelilere ulaştıklarını söyleyerek şöyle konuştu: “İlk olarak kamyonun yandığı sanayi sitesi civarında araştırma yapan ekiplerimiz, bir esnafın kepçesi ile çukur kazdığı bilgisine ulaştı ve araştırma başlattı. Esnafın, tanımadığı bir kişinin kendisine üç metre derinliğinde kepçesiyle çukur kazdırdığını ancak nedenini bilmediğini söylemesi üzerine, esnafın gösterdiği yer kazıldı ancak cesede ulaşılmadı.”
Daha sonra çevrede inceleme yapan emniyet ekiplerinin şüpheli olarak gözaltına aldıkları R.Ş.’nin dükkanının zemininin kısa bir süre önce betonla sıvandığını tespit ettiklerini anlatan Türkmenli, bunun üzerine betonun kırıldığında kan izlerine rastlandığını ve laboratuvara gönderildiğini söyledi. Araştırmaların, bu aşamadan sonra esnaf ve kazıyı yapan kepçeciye yöneldiğini ifade eden Türkmenli, kepçecinin ikinci bir yer göstermesi sonucu kamyon şoförünün cesedine ulaşıldığını kaydetti.
Türkmenli, dükkanında kan izleri bulunan R.Ş.’nin, cesedi kendisinin gömdüğünü itiraf ettiğini, kan izlerinin de ölen şahsa ait olduğunun kriminal inceleme sonrasında ortaya çıktığını dile getirdi. R.Ş’nin emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.
Olayın Emniyet Müdür Yardımcısı Kasım Korkut’un öncülüğünde oluşturulan bir ekip tarafından çözüme kavuşturulduğu bildirildi. Korkut, olayın aydınlatılması için ilmik ilmik araştırma yaptıklarını; ancak iki ay sonra neticeye kavuşabildiklerini söyledi.
Mustafa Aksoy’un kullandığı TIR, iki ay önce Dinar yakınlarında yanmış vaziyette bulunmuştu. Polis, şoförün kaybolması üzerine geniş çaplı çalışma başlatmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com