Beyaz camın en iyileri kim olacak?

Beyaz camın en iyileri kim olacak?
4. Antalya Televizyon Ödülleri için yarışacak adaylar açıklandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi & Antalya Kültür Sanat Vakfı ( AKSAV) işbirliğiyle 26 – 27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek 4. Antalya Televizyon Ödülleri adayları 8 Nisan 2013 Pazartesi günü gerçekleştirilen ön jüri toplantısı sonucunda belli oldu.

Başvuru esaslı olan Antalya Televizyon Ödülleri’nde 24 dramatik televizyon yapımı, 145 televizyon programı ve 20 belgesel yapım ön jüri tarafından değerlendirildi.

Abdullah Oğuz (Yapımcı / Yönetmen) başkanlığında toplanan jüri üyeleri Ümmü Burhan (Yönetmen), Sinan Biçici  (Senarist), Murat Ceylan (Görüntü Yönetmeni), Selen Uçer (Oyuncu), Hasan Saltık (Müzik Yapımcısı), Yüksel Aytuğ (Sabah Gazetesi Yazarı), Ali Eyüboğlu (Milliyet Gazetesi Yazarı), Yasin Ali Türkeri (Belgesel Yönetmeni, Belgesel Sinemacılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi), Prof. Dr. Neşe Kars (İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Ana Bilim Dalı Başkanı), Müfit Kayacan (Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Şube Müdürü) ve Şebnem Bahar  (AKSAV Yönetim Kurulu Üyesi), 34 kategoride başvuruda bulunan yapımları değerlendirerek adayları belirledi.

27 Nisan 2013 Cumartesi akşamı Antalya Mardan Palace Otel’de düzenlenecek ve TV8 ekranlarından canlı olarak yayınlanacak gecede sahiplerini bulacak ödüller için yarış başladı.

İşte adaylar!

27 Nisan’da yapılacak ödül töreninde, “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi - Star TV”, “Muhteşem Yüzyıl – Star TV”, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki - Kanal D” en iyi dram dizisi kategorisinde yarışacak.

“Benim İçin Üzülme – ATV”, “Karadayı – ATV”, “Kayıp Şehir – Kanal D”, “Merhamet – Kanal D” ve“Suskunlar – Show TV” dizilerinin en iyi yeni sezon dram dizisi kategorisinde yarışacağı 4. Antalya Televizyon Ödülleri’nde;

İlker Aksum (20 Dakika - Star TV), Erdal Beşikçioğlu (Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi - Star TV), Erkan Petekkaya (Dila Hanım - Star TV), Kenan İmirzalıoğlu (Karadayı – ATV), Halit Ergenç (Muhteşem Yüzyıl - Star TV) dram dizisi en iyi erkek oyuncu;

Nergis Öztürk (Böyle Bitmesin - TRT 1), Gökçe Bahadır (Kayıp Şehir - Kanal D), Özgü Namal (Merhamet - Kanal D), Meryem Uzerli (Muhteşem Yüzyıl - Star TV), Ayça Bingöl (Öyle Bir Geçer Zaman Ki - Kanal D) dram dizisi en iyi kadın oyuncu kategorilerinde yarışacaklar.

En İyi Komedi Dizisi kategorisinde “1 Erkek 1 Kadın – Star TV”, “Avrupa Avrupa - TRT 1”, “Seksenler - TRT 1” ve “Yalan Dünya – Kanal D” adlı diziler ön jüri tarafından aday olarak belirlendi.
“6 Mantı – TRT 1”, “Ali Ayşe’yi Seviyor – Fox TV”, “Harem – Fox TV”, “İşler Güçler – Star TV”, “Zengin Kız Fakir Oğlan– TRT 1” dizilerinin en iyi yeni sezon komedi dizisi kategorisinde yarışacağı 4. Antalya Televizyon Ödülleri’nde;

Komedi dizisi en iyi erkek oyuncu kategorisinde Emre Karayel (1 Erkek 1 Kadın -Star TV), Hakan Yılmaz (Ali Ayşe’yi Seviyor - Fox TV), Ahmet Kural (İşler Güçler - Star TV), Murat Cemcir (İşler Güçler – Star TV) ve Ufuk Özkan (Zengin Kız Fakir Oğlan - TRT 1), dizilerindeki performansları ile yarışacaklar.

Komedi Dizisi En İyi Kadın Oyuncu adayları ise ön jürinin değerlendirmesi sonucunda; Demet Evgar (1 Erkek 1 Kadın - STAR TV), Ebru Cündübeyoğlu (Avrupa Avrupa - TRT 1), Zuhal Topal (Avrupa Avrupa - TRT 1), Özlem Türkad (Seksenler - TRT 1), Yasemin Conka (Seksenler - TRT 1) olarak seçildi.

4. Antalya Televizyon Ödülleri kapsamında yer alan onur ödülleri Halit Kıvanç, Seyfi Dursunoğlu ve Can Akbel’e sunulacak. (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com