Beyaz eşya kullanımında püf noktalar

Beyaz eşya kullanımında püf noktalar
- "KULLANDIĞIMIZ EŞYANIN ÖZELLİĞİNİ İYİ BİLMELİYİZ"

Kütahya'da teknik bakım ve onarım servisi ustası Uğur Akkoç, beyaz eşyaların arızalarının çoğunun kullanıcı kaynaklı olduğunu söyledi.
Adnan Menderes Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren beyaz eşya teknik bakım ve onarım servisçiliği yapan Uğur Akkoç, ekonomik krizle birlikte işlerinin arttığını söyledi. 21 yıldır beyaz eşya bakım ve onarım ustalığı yaptığını ifade eden Uğur Akkoç, vatandaşların ekonomik krizle birlikte yeni makine almak yerin eskisini tamir ettirmeyi tercih ettiğini söyledi. Akkoç, 'Çamaşır makinelerine aşırı deterjan konulması, fazla çamaşır atılması, çamaşırlar atılırken metal eşyaların unutulması, makinenin dengeli yerleştirilmemesi sonucu arızalar meydana geliyor. Ayrıca 3 ayda bir filtrenin temizlenmesi, 5 çamaşır atımından sonra makinenin alt tarafında bulunan tahliye kapağından kirli suyun boşaltılması gerekir.
Buzdolaplarında ise elektrik akımının gidip geldiği zamanlarda fişi çekilmeli, buzluktan buzun delici aletlerle kopartılmaması, dolabın deterjanla temizlenmemesi, kenar lastiklerinin yılda iki defa alkolle temizlenmesi ve ardından pudralanması gerekir. Böylece lastik kurumayarak kırılma olmaz ve soğuk hava dışarı çıkmaz. Dolap nemli ve rutubetli yerlerde kullanılmamalı, arka tarafında bulunan ızgaranın yılda bir kez elektrikli süpürge ile tozlarının çekilmesi gerekir.
Bulaşık makinelerinde ise en çok tabaklardaki katı maddelerin iyi temizlenmemesi sonucu tıkanmalara bağlı olarak arızalar meydana geliyor. Bu nedenle kullandığımız beyaz eşyaların özelliklerini iyi bilmeli, ona göre kullanmalıyız' dedi.
Uğur Akkoç, bu noktalara dikkat edildiği takdirde beyaz eşyanın daha uzun ömürlü olacağını ve hem de enerji yönünden tasarruf sağlayacağını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com