Beyaz ete talep artı!

Beyaz ete talep artı!
Kırmızı et fiyatlarına yapılan düzenlemeden yeterince memnun olmayan vatandaş beyaz ete yöneldi.

Kırmızı et fiyatlarına yapılan düzenlemeden yeterince memnun olmayan vatandaş beyaz ete yöneldi. Kesesine göre kırmızı et alamayan tüketici Ramazan ayının da gelmesiyle birlikte özellikle hazmı kolay olan balık ürünlerine talep gösteriyor. Uzmanlar, 'Haftada 5 gün balık yiyin' derken, İstanbul'un ünlü balıkçısı Balıkçı Kenan Tesisleri'nin sahibi Kenan Balcı, 'Balık fiyatları ucuzladı. Özellikle Balıkçı Kenan olarak biz tüm İstanbulluları oruçlarını balık yiyerek açmaya davet ediyoruz.
Amacımız her eve balığın girmesi. Levrek, istavrit, çinekopun en lezzetli zamanı' dedi.
İFTARDA SOFRALARDAN EKSİK ETMEYİN
Uzmanlar, balığın, A ve D vitamini bakımından zengin olduğunu söyledi. Özellikle kalp ve damar rahatsızlıkları bulunan kişilerce tüketilmesi önerilen balığın, Ramazan menülerinde fazlasıyla yer alması gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, 'Balık, Ramazan süresince haftada 5 öğün tüketilmeli, son derece yararlı olan bu besin kaynağı, her zaman olduğu gibi Ramazan'da da mutlaka sofralardan eksik edilmemeli. Özellikle oruç tutan yaşlılar için öneriyoruz. Üstelik sindirimi de çok kolay. Çocuklar için de faydaları saymakla bitmez'' diye konuştu.
7'DEN 70'E HERKES BALIK YESİN DİYE UCUZLATTIK
İstanbul'da balığın adresi balıkçısı Balıkçı Kenan Tesisleri'nin sahibi Kenan Balcı ise balık fiyatlarının hayli ucuzladığına dikkat çekerek, 'Tezgahlarımızda her keseye uygun balık var. İstanbullular oruçlarını balıkla açsın diye zaten ucuz olan fiyatlarımızı biraz daha düşürdük. 7'den 70'e herkes gayet sağlıklı olan balık ürünlerini tüketsin. Ramazan'da herkes et yiyebilsin diye tüm İstanbulluları tesislerimize bekliyoruz' şeklinde konuştu.
LEVREKTEN PALAMUTA İSTAVRİTTEN SARDALYAYA
Balcı, Ağustos-Eylül aylarında tüketilebilecek en iyi ve lezzetli balıkların levrek, istavrit, kılıç, sarıağız, lagos, sinarit, trança, akya, orfoz, palamut, çinekop, sarıkanat, tekir, sardalya, mercan, ispendek, kaya balıkları olduğunu belirterek, 'Tezgahlarımızda bu balıkları bulmak mümkün. Ağustos-Eylül aylarında bu balıklar beslenme sağlığı açısından önemli ve sindirimi kolay. Özellikle de iftarda tüketilirse daha iyi olur' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com