Beyaz melekler yardımda sınır tanımıyor

Beyaz melekler yardımda sınır tanımıyor
Kütahya'nın Simav ilçesinde 3 yıl önce sağlık çalışanlarının önderliğinde kurulan ve bu güne kadar yaklaşık 6 bin dolayında muhtaç ve dar gelirli aileye gece yarısı ulaşarak yardımda bulunan “Kervan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” faal

Kütahya'nın Simav ilçesinde 3 yıl önce sağlık çalışanlarının önderliğinde kurulan ve bu güne kadar yaklaşık 6 bin dolayında muhtaç ve dar gelirli aileye gece yarısı ulaşarak yardımda bulunan “Kervan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” faaliyet alanını genişletmek için geliştirdiği yeni projelerini hayata geçirmeye başladı.
Dernek Başkanı genç işadamı Gürcan Karaağaç uygulamasına yeni başladıkları Mavi Nokta ve Gıda Bankası projeleri sayesinde daha çok dar gelirli aileye yardım eli uzatmak istediklerini bildirdi. Yardım yapacakları aileler ile ihtiyaçlarını hastaneye ve sağlık kuruluşlarına gelen vatandaşların durumlarına bakarak bizzat kendilerinin tespit ettiklerinin altını çizen dernek başkanı Gürcan Karaağaç, muhtaç vatandaşlarla sohbet esnasında tespit ettikleri giyim, kuşam, beyaz eşya ve diğer dayanıklı tüketim maddelerini gece yarısı kapılarına bırakmak suretiyle rencide etmemeye özen gösterdiklerini vurguladı. Mavi Nokta uygulaması çerçevesinde projeye dahil olan esnafların işyerlerinin camlarına derneğin etiketini yapıştırdıklarını anlatan Karaağaç, bu uygulama ile amaçlarının derneğe katkı sağlayan işyeri sayısı ile gelirlerini artırmak olduğunu söyledi. Karaağaç ayrıca yardıma muhtaç vatandaşlar için büyük marketler ile bakkallardan temin ettikleri gıda maddelerini dernek bünyesinde oluşturdukları Gıda Bankasında topladıktan koliler halinde ihtiyaç sahiplerine kısa sürede ulaştırmayı hedeflediklerini kaydetti.
Derneğin son bir yılda 28 aileye çek-yat, halı, buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın ve perde yardımında bulunduğunu anlatan Karaağaç, 726 vatandaşa gıda, 2 bin 13 vatandaşa da giyim yardımında bulunduğunu anlattı. Karağaç, şimdiye kadar kendilerine desteklerini esirgemeyen Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi çalışanları ile Simav halkına teşekkürü bir borç bildiklerini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com