Beyaz Saray Esad’ın üzerini resmen çizdi

Beyaz Saray Esad’ın üzerini resmen çizdi
Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın Suriye'yi asla tekrar yönetemeyeceğini belirterek, "Suriye halkı, Suriye'nin geleceğinde lider olarak Esad'ın olmasına izin vermeyecek, biz de razı olmayacağız. Esad, başarılı olamayacak
 Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, günlük basın toplantısında, Suriyeli muhaliflere silahların ne kadar hızlı gideceğine ve bunun nasıl bir etki yaratmasını beklediklerine dair soru üzerine, Esad'ın, İran ve Hizbullah'ın desteğiyle Suriye halkına yönelik acımasız saldırılarını sürdürdüğünü söyledi.
 
"Bölgedeki diğer kötü aktörlerin desteğiyle, Esad'in saldırıları şiddetlendi" diyen Carney, "Bu nedenle, ABD ile müttefik ve partnerlerinin, muhaliflere, kendilerini güçlendirmeleri için destek sağlaması çok önemli ki böylece Esad güçlerine ve Hizbullah ve İran destekli güçlere karşı durabilirler" ifadesini kullandı.
 
Carney, Suriyeli muhaliflere yönelik yardımların detaylarına ve niteliklere dair bilgi veremeyeceklerini bildirdi. Esad'ın Suriye'yi bir daha asla kontrol edemeyeceğini ve Suriye'yi tekrar yönetemeyeceğini belirten Carney, "Suriye halkı, Suriye'nin geleceğinde lider olarak Esad'in olmasına izin vermeyecek, biz de razı olmayacağız" diye konuştu.
 
ABD olarak müttefikleri ve Suriyeli muhaliflerle Esad sonrası geçiş üzerinde çalıştıklarını dile getiren Carney, döneminin en kötü tiranlarından biri olarak tarihe gömülecek Esad'ın başarılı olabileceğine inanmadıklarını kaydetti.(SBK)
 
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com