Beyaz Saray önünde 'savaş' protestosu

Beyaz Saray önünde 'savaş' protestosu
ABD’nin başkenti Washington’da savaş karşıtları bir araya geldi.

Answer Coalition organizasyonunun öncülüğünde ABD’nin başkenti Washington’da bir araya gelen savaş karşıtları, İran’a karşı ortaya konan savaş senaryolarını protesto etmek için Beyaz Saray’ın önünde gösteri yaptı.

Polis kontrolünde gerçekleşen eylemde göstericiler bir daire şeklinde yürüyerek "İran’da savaş istemiyoruz" sloganını attılar. Çocuklu ailelerin de bulunduğu gösteride vatandaşlar Afganistan ve Irak'tan sonra İran için de aynı yalanları ve planları duymak istemediklerini ifade ederek Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama'ya seslendiler. Bu savaşın olmaması için dua eden göstericilerden bir tanesi Beyaz Saray’ın önünde dua edip ardından göstericilerin arasında namaz kıldı.

Göstericilerden Elizabeth Lowengard, İran halkıyla dayanışma için gösteriye katıldığını belirterek “ABD’nin gücünün, suikastların ve bütün bu savaş hareketlerinin İran halkı üzerinde yarattığı tehlikenin farkındayım. İran halkı kendi kaderini belirlemeli; İran egemen bir ülkedir. İran bir tehdit oluşturmuyor ve nükleer silahları sahip değil. İran'ın nükleer güce sahip olma hakkı var” ifadelerini kullandı.

Herhangi bir olayın yaşanmadığı gösteride katılımcılar sessizce dağıldı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com