Beyaz Saray'dan "eli sopalı Obama" açıklaması

Beyaz Saray'dan "eli sopalı Obama" açıklaması
Beyaz Saray Sözcüsü Hayden, Obama'nın Başbakban Erdoğan ile telefon görüşmesi yaparken çekilen fotoğrafı, Obama'nın Erdoğan ile yakın ilişkisini vurgulamak için yayımladıklarını bildirdi.
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcü Yardımcısı Caitlin Hayden, Türkiye'de tartışma yaratan, Hayden, ABD Başkanı Barack Obama'nın,  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi sırasında çekilen fotoğrafına yönelik AA'ya açıklama gönderdi.
 
''Beyaz Saray tarafından yayımlanan, Başkan Obama'nın Başbakan Erdoğan ile konuşurken, elinde ünlü Amerikalı sporcu Hank Aaron tarafından imzalanmış beyzbol sopasını tutarkenki fotoğrafıyla ilgili Türk medyasında çıkan yorum ve spekülasyonları'' gördüklerini belirten Hayden, şunları kaydetti:
 
''Bu fotoğrafı sadece bir amaçla yayınladık ki o da Başkan Obama'nın Başbakan Erdoğan ile devam eden yakın ilişkisini vurgulamak ve onların Suriye'de kötüye giden durum hakkındaki önemli görüşmelerine dikkati çekmek. Başkan, ABD'nin Türkiye ile işbirliği yaptığı bir dizi önemli konuda, Başbakan Erdoğan ile yakın ortaklık ve arkadaşlığına değer veriyor''.
 
Hayden, ''ABD'nin, Türkiye ile ABD halkları arasında var olan son derece güçlü ve kalıcı dostluğa değer verdiğini'' de vurguladı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com