Beyaz TV'nin yayın politikası: Ver Coşkuyu!

Beyaz TV'nin yayın politikası: Ver Coşkuyu!
Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu, bugünkü köşe yazısında Galatasaray - Beşiktaş derbisindeki olayların medyada yer bulma şeklini eleştirdi.

Koloğlu'nun 'Sahaya Girenlerin Ekrana Yansımaları' başlıklı yazısında en dikkat çeken kısım, yayın politikasıyla ve programlarındaki akıl almaz seviye ile tartışılan Beyaz TV eleştirisi oldu. Sina Koloğlu'nun medya değerlendirmesinde topa tuttuğu ekran figürü ise hiç kimseyi şaşrıtmayacak bir isim: Rasim Ozan Kütahyalı.

Beyaz TV'nin yayın politikasının 'Ver Coşkuyu' üzerine kurulu olduğunu söyleyen Koloğlu, ROK'un ilginç çıkışlarının ve lümpen tavırlarının ise reyting kaygılı ve bilinçli parodiler olduğunu belirtti.

İşte Koloğlu'nun yazısından ilgili bölüm:

En heyecanlı kanal
 
Tüm “ajitasyon propaganda” sözcüklerinin yer aldığı futbol programı tahmin edileceği üzre “Beyaz Futbol” oldu. Kanalın yayın politikası, “ver coşkuyu” olduğu için, program içerikleri ve onların seçilen figürleri de öyle oluyor. “Kara propaganda”, “kalkışma”, “iç karışıklık” sözleri havada uçuştu... Tam Rasim Ozan Kütahyalı’nın havasında bir maçtı. Heyecanını bizlere yansıtacak kıvamda görüntüler ve olaylar olmuştu. Sular, seller gibi döktürdü. Kütahyalı, bol manşet veriyor ve bunu bilerek yapıyor. Millet gıcık kaparak, şimdi ne diyecek diye merak ediyor. O da bu haliyle gayet iyi miktarlarda para kazanıyor. Ben pek bulaşmam kendilerine de bu özel bir geceydi, nasıl bir hava esiyordu diye notlarımı almışım. Sahaya girenlerin ekrandaki haliydi özetle...
 
Olimpiyat bitti, Kasımpaşa’ya gidelim
 
Üzüldüm, Olimpiyat Stadı ne güzel; biraz biraz insan görmeye başlamıştı. Keyfi biraz olsun yerine gelmişti. Adam yerine konmuştu yapıldığı günden bu yana. Yok, olmadı. Rasim Ozan Kütahyalı, “Kasımpaşa’ya gidelim” dedi. Sinan Engin içlerinde en mutedil olanı, “Adamlar Fenerbahçe maçında Beşiktaş aleyhine tezahürat yapıyor” dedi. Rasim kardeşimizi dinlesek, kan gövdeyi götürecek!
Kanaltürk’te “Top bizde” programında Bülent Ülgen daha ilginç bir öneride bulundu; “Fenerbahçe’nin Avrupa yoğunluğu yok” diyerek Beşiktaş’ın Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda maç oynayabileceğini iddia etti! “Fenerbahçe’nin fazla işi yok, boş günlerde Beşiktaş oynasın” demeye getirdi.

Sina Koloğlu'nun köşe yazısının devamını buradan okuyabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com