Beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları bağışlandı

Beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları bağışlandı
Kütahya'da geçirdiği trafik kazasının ardından dün beyin ölümü gerçekleşen hastanın böbrekleri, korneaları ve karaciğeri, organ bekleyen hastalara nakledilmek üzere İzmir'e götürüldü.

Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte yolun karşısına geçmeye çalışan Mehmet Çelen (57), bir aracın çarpması sonucu ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Çelen'in beyin ölümü gerçekleşince, ailesinin rızasıyla bazı organları bağışlandı.
 Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi'nden gelen genel cerrahi uzmanları Doç. Dr. Tarkan Ürek, Dr. Tolga Önder ve Dr. Özgür İbiş, cerrahi müdahaleyle bu kişinin karaciğerini aldı. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden gelen Dr. Taylan Özgür de hastanın böbreklerini aldı.
Hastanede görevli doktorun yardımıyla kornealar da alınarak, bağışlanan organlar organ bekleyen hastalara nakledilmek üzere İzmir'e götürüldü.
Cenazeyi almak için hastanede bekleyen Çelen'in yakınları, onun ölümünden büyük üzüntü duyduklarını, ancak bazı organlarının başka insanlara yaşam umudu olmasından teselli bulduklarını söyledi.
Çelen'in cenazesinin, Kütahya'nın Gediz ilçesine bağlı Gökler beldesinde yarın toprağa verileceği öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com