Beyoğlu Belediyesi Okmeydanı Projesi Tapu Dağıtım Töreni

Beyoğlu Belediyesi Okmeydanı Projesi Tapu Dağıtım Töreni
Başbakan Erdoğan: (2)- "İçerideki bazı iş adamlarıyla, bazı işveren örgütleriyle ittifak yaptılar. Türkiye'nin iş ortamını, yatırım ortamını karalamak istediler. Şifre ne? Şifre: Ananas. Şifre ne? Şifre: Tesbih. Kimlerin kimlerle iş tuttuğunu görüyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İçerideki bazı iş adamlarıyla, bazı işveren örgütleriyle ittifak yaptılar. Türkiye'nin iş ortamını, yatırım ortamını karalamak istediler. Şifre ne? Şifre: Ananas. Şifre ne? Şifre: Tesbih. Kimlerin kimlerle iş tuttuğunu görüyor musunuz?" dedi.

Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Beyoğlu Belediyesi Okmeydanı Projesi Tapu Dağıtım Töreni'nde yaptığı konuşmada, dün milli eğitim, maliye bakanları ve bürokratlarla görüştüklerini, eğitimdeki dönüşüm konusunu ele aldıklarını belirtti.

Seçim sonrasında bu yasa tasarısının görüşüleceğini ifade eden Erdoğan, "Diyelim ki bir özel okulun bir dersliğinde 15 öğrenci var, 15 eksiği var; biz bu 15 eksiğe 15 öğrenci göndermek suretiyle bize maliyeti neyse, maliyeti de ödemek suretiyle biz bu yavrularımızı özel okullarda eğitim öğretime göndereceğiz. Atılan adım bu. Bu konuda birçok teşvikleri zaten Milli Eğitim Bakanım da açıkladı. İnşallah, şu seçim öncesi olmasa bile seçim sonrası bu yasayı görüşeceğiz ve bu yasayı da inşallah Meclis'ten geçireceğiz. Bütün altyapı hazırlıklarımız bitti" dedi.

- Ekonomi

Başbakan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"İçerideki bazı iş adamlarıyla, bazı işveren örgütleriyle ittifak yaptılar. Türkiye'nin iş ortamını, yatırım ortamını karalamak istediler. Şifre ne? Şifre: Ananas. Şifre ne? Şifre: Tesbih. Kimlerin kimlerle iş tuttuğunu görüyor musunuz? Kimlerin kimlerle hareket ettiğini görüyor musunuz? Ananaslar geliyor gidiyor, tesbihler geliyor gidiyor maalesef benim 77 milyon vatandaşımın ekmeğine göz dikiliyor. Kardeşlerim, hiç endişeniz olmasın, bu defa yanlış adrese gittiler. Sert kayaya çarptılar. Türkiye ekonomisi 2001 yılındaki ekonomi değil. Türkiye ekonomisi sağlam. Türkiye ekonomisi dirençli. Türkiye ekonomisi korunaklı. Hiç endişeniz olmasın. Türkiye ekonomisi, 3-5 komplocunun darbe teşebbüsüyle sarsılmayacak, 3-5 gazete haberiyle, tuzu kuru sermayedarların açıklamasıyla savrulmayacak kadar büyük ve dirençlidir, bunu böyle bilin. Gençler! Biz buraya durup dururken gelmedik. Akşam yatıp, sabah kalkan bir sıfır ekleyen ve paramızı diğer paralar karşısında maalesef rezil edenlerin karşısında 6 sıfırı atmak suretiyle enflasyonu 3 haneliden tek haneliye dönüştüren bir ekonomik anlayışı getirdik. Devletin borçlanma faizini yüzde 63'ten tek haneliye yine biz indirdik. 11 yılda ekonomide çok önemli reformlar gerçekleştirdik. Enflasyon, hatırlayın yüzde 30'daydı. Şu anda tek hanelide. Bu ara biraz orada oynamalar var. İnşallah o da yine yatağına aynen ulaşacak, girecek."

Ekonomiyi çok sağlam bir zemine kavuşturduklarını ifade eden Erdoğan, geçmişte en küçük bir rüzgarla savrulan bir ekonomi varken, bugün fırtınalara, boranlara, tayfunlara bana mısın demeyecek bir ekonomi olduğunu söyledi. Türkiye'nin, tarihin en büyük finansal krizlerinden biri olan 2008 finansal krizini başarıyla atlatmış ve dünyanın takdirini kazanmış bir ekonomisi olduğunu kaydeden Erdoğan, "Bütün gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Tedbirlerimizi kararlılıkla uyguluyoruz. Her şart için, her durum için planlarımız var. Allah'ın izniyle bu ekonominin büyümesini hiç kimse engelleyemez. 2023 hedeflerimizden bizi hiç kimse saptıramaz. Herkes rahat olsun, müsterih olsun. Moralleri bozmaya çalışan herkese karşı da lütfen herkes dikkatli olsun" dedi.

- Çözüm süreci

Çözüm süreci konusuna da değinen Erdoğan, "17 Aralık darbe girişiminin bir başka hedefi de çözüm süreciydi. Bizim samimi gayretlerimizi, samimi çabalarımızı bozarak, süreci sabote etmek, provokasyon yaparak yeniden kan akması, yeniden şehitlerin gelmesi için ellerinden geleni yaptılar. Bunu başarmak için de uluslararası şer odaklarıyla birlikte çalışmaktan çekinmediler. Güneydeki sevdikleri ülkenin maşalığını yapmakta en küçük bir tereddüt göstermediler" ifadelerini kullandı.

- "Haşhaşi deyince çok rahatsız oluyorlar"

Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Ben buradan aziz milletime sesleniyorum. Bu örgütün istismar ettiği, ihlasla, samimiyetle hareket etmiş kardeşlerime sesleniyorum. Allah aşkına bunlar, Mavi Marmara'dan niye rahatsız oldular? Kardeşlerim! Mavi Marmara'da kimler şehit edildi? Bizim kardeşlerimiz değil mi? O gemiyle Gazze'ye ne götürülüyordu? İnsani yardım. Bu kardeşlerimizin elinde silah var mıydı? Yoktu ama ellerinde silah olmayan bu kardeşlerimizi, 9 kardeşimizi silahlarla şehit etmediler mi? Şehit ettiler. Bütün bunlar ortadayken, niye birileri bundan rahatsız oldu? Bak bu olaylarda rahatsız olanlar şimdi bizden rahatsız. Bunlar bizim Suriye'ye yaptığımız insani yardımdan neden rahatsız? Bunlar bu ülkenin Milli İstihbarat Teşkilatı'ndan neden rahatsız? Bunlar bizim Filistin'deki kardeşlerimize yaptığımız yardımdan niçin rahatsız? Bunlar, asırlardır komşumuz olan, 30 milyar dolar ticaret hacmimiz olan İran'a yaptığımız ziyaretten neden rahatsız? Ben, bakan arkadaşlarım, İran rehberi Ali Hamaney ile aynı odada oturuyoruz, kendi yayın organlarında bu kare diyor, bu fotoğraf, Türkiye'de şoke yarattı diyor. Neymiş o şok? Ben bir siyasi lider olarak orada İran Başbakanıyla görüşmüşüm. İran Cumhurbaşkanıyla görüşmüşüm, saatler... Anlaşmalar yapılmış. 4 anlaşmaya imzalarımızı koymuşuz. En sonunda etkinliği inkar edilemez rehber Ali Hamaney ile de gidip görüşmüşüm. Niye rahatsız oluyorsunuz? Sağ tarafımda İran Başbakanı, sol yanımızda da Ali Hamaney. Neden rahatsız oldunuz? Niçin? İşlerine gelmiyor. Bunlar, Halkbank'tan neden rahatsız, niçin? İstanbul'daki küresel projelerden, büyüyen ekonomiden, güçlenen dış politikadan neden rahatsız? Bu soruları kendinize sorun. İnanın cevabını kendiniz bulacaksınız. Güney'deki sevdikleri ülke var ya, işte öyle odaklara, öyle çevrelere çalıştıkları için bundan rahatsız. Ajan deyince, casus deyince çok rahatsız oluyorlar. Haşhaşi deyince çok rahatsız oluyorlar. Şu yapılanları neyle açıklayacaksınız? İhanetten, ajanlıktan, casusluktan başka kavram var mı bunları açıklayacak? Millet buna geçit vermedi, geçit vermeyecek. Biz bu süreci bir istiklal mücadelesi olarak tanımlarken boş yere söylemiyoruz."

Türkiye'nin milli kurumlarını, milli politikalarını ve milli değerlerini hedef alanlara karşı yapılan mücadelenin bir istiklal mücadelesi olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Başka ülkelerin, başka çevrelerin çıkarına yapılan darbelere karşı mücadele bir istiklal mücadelesidir. Biz de dimdik durarak. 77 milyon hep birlikte, bu istiklal mücadelesini veriyoruz ve vereceğiz" diye konuştu.

(Sürecek)

Muhabir: Etem Geylan
Yayınlayan: Erdal Turanlı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com