Beyoğlu Belediyesi Okmeydanı Projesi Tapu Dağıtım Töreni

Beyoğlu Belediyesi Okmeydanı Projesi Tapu Dağıtım Töreni
Başbakan Erdoğan: (3)- "Hiç endişeniz olmasın, bu kirli odakların kurduğu tuzak bozuldu. O tuzak onların başına çöktü ve daha da çökecek. Kirli ittifaklar bozuldu ve daha da bozulacak. Ananaslar, tespihler, tuzluklar göreceksiniz hepsi ters tepecek. Mille

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hiç endişeniz olmasın, bu kirli odakların kurduğu tuzak bozuldu. O tuzak onların başına çöktü ve daha da çökecek. Kirli ittifaklar bozuldu ve daha da bozulacak. Ananaslar, tespihler, tuzluklar göreceksiniz hepsi ters tepecek. Milletin iradesine dokunamayacaklar, milletin yetkisini çalamayacaklar" dedi.

Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Beyoğlu Belediyesi Okmeydanı Projesi Tapu Dağıtım Töreni'nde yaptığı konuşmada, "17 Aralık darbe girişimi"nin hedeflerinden birinin de siyasette düzenleme yapmak olduğunu söyleyerek, şöyle devam etti:

"Bu amaçla Cumhuriyet Halk Partisi'ni çok çok önceden şekillendirmeye başladılar. Kaset komplosu yaparak bir genel başkanı görevden uzaklaştırdılar, bir başkasını göreve getirdiler. Şu anda da CHP üzerinde yine çok tehlikeli oyunlar oynuyorlar. Bu örgüt şu anda CHP'yi adeta parmağında oynatıyor. Örgütün emniyetteki, yargıdaki militanları darbe girişiminde bulunurken, şantaj kasetleri hazırlanırken, siyasette de başta CHP olmak üzere bazı partiler her zamanki gibi bu darbe girişimine payandalık yapıyorlar. Bu örgüt ile CHP, büyükşehirlerde AK Parti'yi güya yıpratmak için işbirliği yapıyorlar. Dikkat edin! CHP büyükşehirlerde kendi içinden aday çıkaramıyor. Yolsuzluktan attığını aday yapıyor, başka partilerden aday devşiriyor. Oyun çok büyük, tuzak çok büyük ama milletin feraseti bu tuzağı alt üst etti. Bir kez daha dik durduk. Bir kez daha milletin emanetine sahip çıktık ve çirkin senaryoyu alt üst ettik. Bunlar asıl darbeyi 30 Mart'ta milletten alacaklar. Darbe sevdalıları 30 Mart'ta milletin darbesine maruz kalacak. Bir kez daha son sözü millet söyleyecek. Bir kez daha istikameti millet çizecek, siz çizeceksiniz. Bir kez daha millet ne diyorsa, işte o olacak."

30 Mart'ta yapılacak seçimlerin son derece önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, seçmenlerin sadece belediye başkanlarını seçmeyeceklerini, yeni Türkiye'ye sahip çıkacaklarını, üçüncü havalimanına, Kanal İstanbul'a, 3. köprüye, 2 katlı tüp geçide sahip çıkacaklarını söyledi.

Dünyanın sayılı asma köprülerinden birinin İzmir'de yapıldığını belirten Erdoğan, "Şu anda ayın 15'inde bir taraftan su üzerine çıktığını göreceğiz çünkü bütün temeli suyun altında. Temelini bizzat benim de katıldığım törenle attık ve şimdi de su yüzüne çıkıyor. O da su yüzüne çıktıktan sonra inşallah 2015 sonu 2016 başı gibi bu köprümüzü de bitirmiş olacağız ve İstanbul-İzmir arasını 3 saate indiriyoruz. Şu anda 5-6 noktada müteahhit firmalarımız çok yoğun bir şekilde çalışıyor. Bütün otoyollar yapılıyor. Bu günleri gördük ya. Daha güzel olacak" diye konuştu.

"2023 hedeflerine sizler omuz vereceksiniz" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"En önemlisi de 30 Mart'ta istiklal mücadelesini bu sefer sandıkta verecek, demokrasiye, milli iradeye, yeni Türkiye'ye, yeni Türkiye'nin yanında modern İstanbul'a bütün ilçeleriyle birlikte siz sahip çıkacaksınız. Hiç endişeniz olmasın, bu kirli odakların kurduğu tuzak bozuldu. O tuzak onların başına çöktü ve daha da çökecek. Kirli ittifaklar bozuldu ve daha da bozulacak. Ananaslar, tespihler, tuzluklar göreceksiniz hepsi ters tepecek. Milletin iradesine dokunamayacaklar, milletin yetkisini çalamayacaklar. Bir kez daha söylüyorum, en büyük hırsızlık milli irade hırsızlığıdır. Biz bu ülkede hiçbir hırsızlığa, özellikle de milli irade hırsızlığına müsaade etmeyeceğiz."

- Belediye meclis üyelerinin tespiti

Başbakan Erdoğan, artık tüm il, ilçe, belde başkan adaylarının tespit edildiğini ve bunların sitelerde yayınlandığını kaydetti.

Şimdi sıranın belediye meclis üyelerinin tespitine geldiğini anlatan Erdoğan, "Ayın 7'sine kadar bu tespitleri bitireceğiz ve ondan sonra genel merkez olarak son değerlendirmeyi yaparak, noktayı koyacağız. Sonra da ayın 19'u biliyorsunuz son gün, bunları değiştireceğiz ve burada 3'lü bizim dilimlerimiz var. Her dilimde ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları, burada yerini almış olacak. Bunu görmek istiyoruz. Ehliyet, liyakat tabii ki esas. Bunu da istiyoruz ve bu seçim çok daha demokrat, özgürlükçü olacak ve böylece özgürlükçü olan, gerek inanç gerekse düşünce özgürlüğü noktasında bu listeler kendini çok daha net ortaya koyacak" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu son darbe girişiminin ardından demokratikleşmenin, değişimin, büyümenin, kardeşliğin önündeki bütün engellerin kalktığını ve kalkacağını dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Artık bu ülkeyi kimse tutamayacak, yavaşlatamayacak, engelleyemeyecek. 11 yılda çok önemli sorunları çözdük, inşallah daha fazlasını çözeceğiz. Her kesimin sorunlarını çok daha hızlı çözüm yoluna koyacağız. 77 milyon bir olarak, birlikte, kardeş olarak geleceğe yürüyeceğiz. Sizleri makamınızdan, ırkınızdan, paranızdan, pulunuzdan dolayı değil, sadece bizi yaradan Allah sizleri de yarattığı için seviyoruz. Kutlu yürüyüşlerin başlangıç yeri İstanbul'dur. İstanbul'da başlayan yürüyüşler, 81 vilayeti kucaklar, burayı unutmayın. İstanbul'da taze bir başlangıç yapacağız, bunu unutmayın. İstanbul'dan ve Türkiye'nin tamamından bir kez daha yetki alarak, yeni Türkiye'yi kararlılıkla inşa edeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Tapuların hak sahiplerine hayırlı olmasını diliyorum."

(Sürecek)

Muhabir: Etem Geylan
Yayınlayan: Erdal Turanlı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com