Beyoğlu Tersane Caddesi bir gün kapatılacak

Beyoğlu Tersane Caddesi bir gün kapatılacak
Beyoğlu Tersane Caddesi, bugün saat 24.00 ile yarın saat 24.00 arasında araç ve yaya trafiğine kapatılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Beyoğlu Tersane Caddesi'nin, ''İstanbul Metrosu Yenikapı-Unkapanı Arası Metro İnşaatı İşi'' kapsamında yapımı süren ''Haliç Metro Geçiş Köprüsü''nün yaklaşım viyadüğü çelik konstrüksiyon iskelesinin kurulması için, bugün saat 24.00 ile yarın saat 24.00 arasında araç ve yaya trafiğine kapatılacağı belirtildi.

Karaköy'den Unkapanı, Balat yönüne gidecek araçların; Galata Köprüsü-Eminönü üzerinden, Şişhane yönünden Karaköy, Eminönü yönüne gidecek araçların; Unkapanı Köprüsü-Eminönü-Galata Köprüsü üzerinden, Unkapanı, Balat yönünden Karaköy yönüne gidecek araçların ise Eminönü-Galata Köprüsü üzerinden seyretmeleri gerektiği kaydedildi.

Açıklamada, Tersane Caddesi'nin bir gün süreyle araç ve yaya trafiğine kapatılmasının, 2 Ekim 2012 tarihli Ulaşım Trafik Komisyonu kararıyla da uygun görüldüğü aktarıldı.

Haliç Metro Geçiş Köprüsü'nün, İstanbul Metrosu içinde, toplam uzunluğu 5,2 kilometre olan Taksim-Yenikapı Metro Hattı'nın Şehzadebaşı ve Şişhane yönünden gelen tünellerini birleştirmek ve Haliç üzerinden geçişi sağlamak amacıyla imal edildiği kaydedildi.

Metro Geçiş Köprüsü inşaatı tamamlandığında, Sarıyer-Hacıosman'dan metroya binen bir yolcunun, kesintisiz olarak Yenikapı aktarma istasyonuna, buradan da Marmaray bağlantısıyla, Kadıköy-Kartal, Bakırköy-Atatürk Havalimanı veya Bağcılar-Olimpiyatköyü-Başakşehir'e kısa sürede ulaşabileceği bildirildi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com