Beyoğlu'nda arbede: 30 gözaltı

Beyoğlu'nda arbede: 30 gözaltı
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İstanbul İl Başkanlığı tarafından Taksim Meydanı'nda düzenlenmek istenen basın açıklamasına polis izin vermedi.

Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının yıldönümünde aralarında BDP Eş Başkanı Gültan Kışanak'ın da bulunduğu bir grup saat 14:00'de protesto gösterisi yapacağını duyurdu. Saatler öncesinden Taksim Meydanı ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan polis grupların meydana girmesine izin vermedi. Sivil polisler de meydan ve çevresinde bekleyen gruplara kimlik kontrolü yapıp, uzaklaştırdı. Taksim'e çıkan tüm yollarda panzerler bekletildi.

Polis bariyerini aşamayan BDP'liler İstiklal Caddesinde toplanmaya başladı. Toplanmaları haber alan çevik kuvvet polisi de caddeye girdi. Caddedeki yaya trafiği durdu. Bazı dükkanların kepenk kapattığı görüldü. Çok sayıda kişi gözaltına alındı. Bekar sokakta toplanmayı başaran BDP'liler bu kez de oturma eylemi yaptı.

Polis grubu çembere aldı. Dağılmaları yönünde uyarılan grup oturma eyleminde ısrar edince polis gözaltı yaptı. Aralarında BDP İstanbul İl Başkanı Asiye Kolçak'ın da bulunduğu grubun tamamı gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar İstiklal Caddesinde bekleyen polis otobüsüne bindirildi. Taksim meydanı ve İstiklal caddesinde gerginlik devam ederken polisin aldığı güvenlik tedbirleri de sürüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com