Beytüşşebap'ta son durum

Beytüşşebap'ta son durum
Beytüşşebap'ta 2 Eylül'de teröristlerce yapılan saldırıda hasar gören ev ve iş yerleri onarıldı, kamu binaları bayraklarla donatıldı.

Beytüşşebap'ta 2 Eylül'de teröristlerce yapılan saldırıda hasar gören ev ve iş yerleri onarıldı, kamu binaları bayraklarla donatıldı.

Şırnak'tan 120 kilometre uzaklıktaki Kato Dağı eteklerinde yer aldığı için karayoluyla yaklaşık 3 saat süren yolculuğun ardından ulaşılan Beytüşşebap'ta, 2 Eylül'deki saldırının ardından hayat normale dönüyor.

İlçeye ulaşımı sağlayan tek yol durumundaki Uludere-Beytüşşebap karayolu üzerindeki Hisarkapı Köprüsü de teröristlerce mayınla tahrip edilmesi sonucu vatandaşlar büyük mağduriyet yaşadı.

Yol, 2 gün sonra Hisarkapı Köprüsü'ne 50 metre mesafede yeni yapılan köprü sayesinde ulaşıma açıldı.

Teröristlerce evleri ve iş yerleri hedef alınan vatandaşların mağdur olmaması için de valilikçe oluşturulan hasar tespit komisyonu ekibi, sokak sokak dolaşıp Beytüşşebaplıların zararlarını tespit ediyor.

Saldırı öncesi ilçe merkezindeki hareketliliğin gece yarısına kadar sürdüğünü bildiren vatandaşlar, yaşadıkları endişe nedeniyle saldırının ardından gün batımıyla evine çekiliyor.

Teröristlerce düzenlenen saldırının en çok küçük yaştaki çocukları etkilediğini ve psikolojilerinin bozulduğunu ifade eden Beytüşşebaplılar, terörist saldırı nedeniyle büyük sıkıntı yaşadıklarını söylediler.

Beytüşşebap Kaymakamlığı başta olmak üzere ilçedeki tüm kamu binaları Türk bayrağı asılırken, Şırnak'tan getirilen takviye polis ekipleriyle ilçe merkezinde güvenlik tedbirleri en üst düzeye çıkarıldı.

Zırhlı araçların yanı sıra özel harekat polisleri de yaya olarak sabaha kadar devriye görevi yapıyor.

Öte yandan, saldırının ardından Kato Dağı'nda başlatılan hava destekli operasyon sürüyor.

Operasyona havadan destek veren savaş uçaklarının, helikopterlerin attığı bombalar ile ilçe merkezindeki askeri birliklerden atılan havan toplarının sesleri Beytüşşebap'tan da duyuluyor. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com