Bi zahmet PR çalışmalarına ara vereceksin!

Bi zahmet PR çalışmalarına ara vereceksin!
Afyon'da Vali'nin hediyeler sunduğu Genelkurmay Başkanı, eleştiriler karşısında "ani gelişen davranış karşısında herhangi bir reaksiyon gösteremedim" demişti.
Genelkurmay Başkanı'nın Türkiye'yi yasa boğan olaydan sonra bir açıklama yapmayarak pasif bir görüntü sergilemesi ve 'herşey ortada'  diyen tek cümlelik cevabı ise hafızalara kazınmıştı.
 
Terörün sıcaklığı ile kavrulan ülkemizde sadece PKK saldırılarıyla verilen şehitler değil, hala soruları cevap bulamayan Suriye'nin düşürdüğü iddia edilen Türk jeti, daha da geçmişe gidersek Uludere faciası, Kayseri şehitleri, Gaziantep şehitleri, Türkiye'nin dört bir yanında yaşanan ölümler... 
 
Türkiye'nin gündemini sarsmaya devam eden olaylar zincirinin ardı arkası kesilmezken, köşe yazarları da gündemdeki konuları köşelerine taşıyor.
 
Milliyet gazetesi yazarı Mehveş Evin bugünkü yazısında Afyon'daki hediye skandalına, ardından gelen tuhaf açıklamalara ve orduda yaşanan fiyaskolara dikkat çekiyor. Genelkurmay'dan beklenen olaylar karşısında güven verici tavır görülemezken, Hükümet ise adeta uyuyor ve göz yumuyor...
 
İşte yazarın o satırları:
 
Afyon Valisi’nin PR tezgahı
 
Afyonkarahisar’da 25 askerin ölümünün ardından dikkatler Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’e çevrildi... Çevrilmeyecek gibi de değil, çünkü sadece bu kazayla ilgili değil, genel anlamda orduda bir iletişim fiyaskosu yaşanıyor.
 
Patlama ve ölümler hakkında ‘Konuşmak istemiyorum. Her şey ortada’ diye basına sitem yollu pasif bir tavır sergileyen Genelkurmay Başkanı, aynı gün Afyon Valiliği ziyaretinde çekilen fotoğraflarla eleştirilerin hedefi oldu. Bu defa ‘konuşmak zorunda kalan’ Özel, ‘Sayın Vali’nin şahsına ve makamına nezaketsizlik olmasın düşüncesiyle, ani gelişen davranış karşısında herhangi bir reaksiyon gösteremedim’ açıklamasını yaptı...
 
Necdet Özel’in bu sözlerinde samimi olduğunu, kendisinin ‘duyarsız ve hediye heveslisi bir Genelkurmay Başkanı’ olarak tasvir edilmesinin gerçekten duyduğu üzüntüyü katladığına inanıyorum.
 
O fotoğraflarda hediyelere sevinen ve mutlulukla poz veren bir adamdan ziyade, o anda zihni bambaşka yerlerde olan... Beden diliyle gücü değil, yıpranmışlığı ve o andaki şaşkınlığı sergileyen bir adam görüyorum. 
 
Karşımızda böyle bir felaketin ardından, büyük bir maharetle PR tezgahı kurabilen bir vali duruyor.
 
Evet Vali Bey, bir zahmet hediye ve tanıtım faaliyetine ara vereceksin! Karşındaki ‘popüler’ isim değil, Genelkurmay Başkanı. Ona kilimini, sucuğunu tanıtacak bir pazarlamacı muamelesi yapıp bir de fotoğraflarını çekerek internet sitesine koyarsan, bunun adı ya ucuzluktur, ya da kötü niyet.
(NSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com