"Biber Gazı Kanseri Hızlandırmış Olabilir"

"Biber Gazı Kanseri Hızlandırmış Olabilir"
Gezi olayları sırasında yüzüne yakın mesafeden biber gazı sıkılan ve önce dilinin büyük bölümünü kaybeden sonra da dil kanseri olduğu ortaya çıkan Mersinli Mehmet İstif'in başına gelenlerin sorumlusu "biber gazı mı?"

CHP'nin doktor milletvekili Aytuğ Atıcı, Sansürsüzhaber'e konuştu. "Böyle bir konuda siyaset yapmak doğru olmaz, olaya hekim gözüyle bakmalıyız" diyen  Atıcı; kanserin tek nedeninin biber gazı olmasının pek mümkün olmadığını ancak başlangıç aşamasındaki bir hastalığın, biber gazı nedeniyle tetiklenmiş olabileceğini söyledi.
 
CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı; Mersin'deki Gezi Protestolarında yüzüne yakın mesafeden biber gazı sıkılan ve dilinin dörtte birini kaybeden Mehmet İstif'in durumunu yakından takip ediyor.

İstif'in yaşadıklarının bilinmesi ve biber gazı kullanımının zararlarının duyulması için çalışmalar yapan Atıcı; "dil kanseri"  konusunda ise "hekim" duyarlılığı ile hareket ediyor.
 
Sansürsüzhaber'in sorularını yanıtlayan Atıcı; "Kanserin tek  nedeninin biber gazı olduğunu iddia etmenin doğru olmadığını" söyledi.

Atıcı;  "Kanserin biber gazı sıkılmasından sonra gelişmesi düşük ihtimal ama zeminde bir şey varsa, onu hızlandırmış olabilir" diye konuştu.
 
Biber gazının sağlığa zararlı olduğunu da hatırlatan Atıcı; "Biber gazının İstif'in ağzına sıkılması üzerine durumun ağırlaşmış olabileceğine"  dikkat çekti. Mehmet İstif'in maddi durumunun iyi olmadığını belirten Atıcı,  ailenin sağlık  harcamalarını karşılamakta zorlandıklarını söyledi.

Yaklaşık  5 aydır hastanede olan ve dilinin dörtte birini kaybedip , konuşamama ihtimali de bulunan İstif; Mersin'de 20 Haziran’daki gezi protestolarına katılmış, çıkan olaylar sırasında  sırtında gaz tüpü taşıyan bir polis,  yaklaşık 40 cm mesafeden İstif'in yüzüne ve ağzına biber gazı sıkmıştı.

Yorumlar
Fatmir TÜRKKKAN
30 Ocak 2014 Perşembe 19:52
19:52
KİM NE İTİRAF EDİYOR ANLAYAMADIM ARKADAŞ , EĞER Kİ, O SÖZÜ BANA SÖYLEMİŞSENİZ ! Kİ, KABULLENECEK YANI ASLA YOK, BEN BUNLARI BİR GAZETECİ VE KÖŞE YAZARI OLARAK YAZMIŞ BULUNMAKTAYIM ZATEN, Eeee SSİZİN İTİRAF DİYECEĞİNİZ KONUYSA SİZ İTİRAFLARIN KİMLERİN YAPMASI GEREKTİĞİNİ DAHA İYİ BİLİRSİNİZ DİYECEĞİM. BEN DUYAR ARAŞTIRIR VE YAZARIM HABER OLUR İŞTE O ANDAN SONRA SİZİNDE HABERİNİZ OLUR AMA İŞİNİZE GELİRSE TBİİ. :))
78.185.22.254
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com