Bıçaklama davasına başlandı..

Bıçaklama davasına başlandı..
Kütahya'da, yaklaşık iki ay önce, kavgayı ayırmaya çalışan polis memurunun bıçakla yaralanmasına ilişkin tutuklanan iki kişinin yargılanmasına başlandı.

Kütahya'da, yaklaşık iki ay önce, kavgayı ayırmaya çalışan polis memurunun bıçakla yaralanmasına ilişkin tutuklanan iki kişinin yargılanmasına başlandı.

Kütahya Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Umut Demirci (29) ve kuzeni Müslüm Narlı (18) ile olayda yaralanan polis memuru Deniz Zümrüt (39) katıldı.
Zümrüt'ü bıçakla yaraladığı iddia edilen Umut Demirci'nin dayısının oğlu Müslüm Narlı, geçimini sağladığı atı telef eden kişiler ile arasında kavga çıktığını, kavgaya yakınlarının da dahil olduğunu söyledi.
Atını telef eden kişilere küfür ettiğini belirten Narlı, şöyle konuştu:
''Ben, atımı telef eden kişilerle kavga ederken araya polis memurları girdi. Polis memuru Deniz Zümrüt, beni oradan uzaklaştırarak polis aracına bindirdi. Buna karşı koyunca polis memurları bana doğru biber gazı sıktı. Sonra Deniz Zümrüt, biber gazı yüzünden gözlerim yandığı için araçtan çıkarıp yere yatırdı. Kargaşa sırasında polis memurları beni serbest bıraktı ve evime gittim. İfademi alacaklarını söyleyerek evimden alıp polis merkezine götürdüler. Sonra da tutuklandım.''
Umut Demirci ise kavga seslerine uyanıp evinden çıktığını ve kuzeni Müslüm Narlı'yı polisin gözaltına aldığını gördüğünü ifade etti.
Kuzenini serbest bırakmalarını istediği polis memurlarının kendisini de gözaltına aldığını belirten Demirci, şunları kaydetti:
''Deniz Zümrüt, beni gözaltına alıp yere yatırdı. Babam gelerek beni onun elinden aldı. Daha sonra olay yerine yakın olan evime doğru yürüdüm. Üzerime doğru 30-40 polis memuru geldi. Zümrüt peşimden geldi ve beni tutarak, (Akıllı ol, kimsenin işine karışma) dedi. Babam Süleyman Demirci de yanımdaydı. Babamı itince şuurumu kaybettim. Yanımda taşıdığım bıçağı Deniz Zümrüt'e sapladım. Amacım onu öldürmek veya yaralamak değildi, sadece korkutmak istemiştim.''

-YARALANAN POLİS MEMURUNUN İFADESİ-
Polis memuru Zümrüt, mahallede kavga olduğu yönündeki anons üzerine ekip arkadaşlarıyla olay yerine gittiğini, telef olmuş atı gördüğünü ifade ederek, atın sahibi Müslüm Narlı'nın elinde demir çubuğu rastgele salladığını öne sürdü.
Narlı'yı etkisiz hale getirerek ekip aracına bindirdiğini, daha sonra yanındaki polis memuru arkadaşının ona biber gazı sıktığını dile getiren Zümrüt, ''Aracın içerisini tekmeleyen Narlı'yı, etrafa zarar vermemesi için kelepçelemek amacıyla araçtan indirdim. Bu sırada etraftan tepki olunca Narlı'yı arkadaşlarım serbest bıraktı'' dedi.
Zümrüt, polis memuru sayısının, zanlı Umut Demirci'nin iddia ettiği gibi 30-40 değil, 5-6 kişi olduğunu savundu.
Olay yerine gelen Umut Demirci'nin, elindeki şişeyi kendilerine doğru fırlatarak tehdit ettiğini ileri süren Zümrüt, ''Umut'u gözaltına almak için arkadaşlarımla peşinden gittik. Babası onu kolundan tutuyordu. Babasını kenara iterek beni göğsümden bıçakladı. Bundan sonrasını hatırlamıyorum. Gözümü açtığımda hastanedeydim'' diye konuştu.
Tanık sıfatıyla dinlenen polis memurları da, gözaltına alındığında Demirci'nin üzerinde bıçak bulunmadığını, bıçağı sonra gidip evinden aldığını tahmin ettiklerini bildirdi.
Cumhuriyet Savcısı Göksel Yıldırım, Umut Demirci'nin tutukluluk halinin devamına, Müslüm Narlı'nın tahliyesine karar verilmesini ve Adli Tıp Kurumundan Zümrüt için yeniden sağlık raporu alınmasını talep etti.
Mahkeme heyeti, Umut Demirci'nin tutukluluğunun devamına, Müslüm Narlı'nın tahliyesine, Zümrüt'ün uzuv zaafı veya kaybı olup olmadığına ilişkin Adli Tıp Kurumundan rapor istenmesine hükmederek, duruşmayı erteledi.
31 Temmuz'da, Osmangazi Mahallesi Fatin Rüştü Zorlu Caddesi'nde, Müslüm Narlı'ya ait atın telef edilmesi üzerine kavga çıkmış, olay yerine polis ekipleri sevk edilmişti. Polis memuru Deniz Zümrüt'ü bıçakla yaralayan Umut Demirci ile kavgaya karışan kuzeni Müslüm Narlı gözaltına alınmış, bu iki kişi daha sonra mahkemece tutuklanmıştı. Umut Demirci hakkında ''görevli memuru görevinden dolayı öldürmeye teşebbüs'', Müslüm Narlı hakkında ise ''görevli memura mukavemet'' ve ''kamu malına zarar vermek'' suçlarını işlediği iddiasıyla dava açılmıştı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com