Biecik'te serbest kıyafet uygulaması başladı

Biecik'te serbest kıyafet uygulaması başladı
Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki Zehra Ulusay İlk ve Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığının serbest kıyafet yönetmeliğini Bilecik’te uygulamaya başlayan ilk okul oldu.

Milli Eğitim Bakanlığının okullarda tek tip kıyafet uygulamasını kaldırmasının ardından, Bozüyük’te 230 öğrencisi bulunan Zehra Ulusay İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin tamamına yakını bugün okula serbest kıyafetle geldi.

Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Ali Cica, okul velileri ile toplantı yaparak böyle bir karar aldıklarını aktararak, ailelerin uygulamadan memnun olduğunu dile getirdi.

Öğrenciler ise uygulamayla ilgili çeşitli fikir ayrılıklarına düşerken, büyük bir çoğunluk okula sivil kıyafetle gelmekten ötürü memnun olduklarını dile getirdi.

8’inci sınıfta öğrenim gören bir kız öğrenci, okula resmi kıyafetle geldikleri zamanları hatırlatarak, “Okula resmi kıyafetle geldiğimiz zamanlarda, kıyafetimiz düzgün olmadığında disiplin kuruluna gidebiliyorduk. Sivil kıyafet uygulamasına geçilmesinin ardından bu sorunumuz ortadan kalkmış oldu” dedi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com