Bienal 'İsimsiz' ama iddialı başlıyor

Bienal 'İsimsiz' ama iddialı başlıyor
12. İstanbul Bienali'nin resmi açılış töreni ve basın toplantısı dün Antrepo 3'te yapıldı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 12. İstanbul Bienali, bu yıl sürprizlerle geliyor. Ziyarete 17 Eylül Cumartesi günü açılacak olan bienalde 5 karma sergi ve 50'den fazla kişisel sunum yer alacak, 500'ü aşkın yapıt 13 Kasım'a kadar görülebilecek.

Bienal için uluslararası sanat çevrelerinden eleştirmen, küratör, müze ve galeri yöneticileri ile 50 kadar ülkeden 400'ü yabancı basın mensubu olmak üzere 4 bine yakın konuk açılış haftasında İstanbul'da olacak. Bienal'in Antrepo 3'te gerçekleşen Resmi Açılış Töreni'nde konuşan İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, “İlk İstanbul Bienali'nin düzenlendiği 1987 yılından bugüne İstanbul ve bienali birlikte büyüdü, gelişti ve önem kazandı” diye konuştu.

2016 yılına kadar İstanbul Bienali'nin sponsorluğunu üstlenen Koç Holding adına törende konuşan Mustafa V. Koç, “Bienal'e yaptığımız her katkının aynı zamanda İstanbul markasına da yansıdığını söylemek yanlış olmaz. İstanbul artık, ne mutlu ki, dünyanın en gözde kültür-sanat merkezlerinden biri olarak anılıyor” dedi.

GONZALEZ-TORRES
Bienalin “İsimsiz” olarak belirlenen başlığı ve görsel kimliği, minimalist ve kavramsal yapıtlarıyla 20. yüzyıl güncel sanatının en önemli isimleri arasında sayılan Küba asıllı Amerikalı sanatçı Felix Gonzalez-Torres'in yapıtlarından ilham alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com