Bilal Erdoğan teftişte!

Bilal Erdoğan teftişte!
CHP’li Ali Serindağ, Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Gaziantep’te hangi sıfatla teftişe çıktığını sordu.

CHP’li Ali Serindağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Gaziantep’e yaptığı ziyarette, yerel yöneticiler tarafından karşılanarak gezdirildiği, devam eden projeler hakkında bilgi aldığı haberleri üzerine, "Bilal Erdoğan’ın belediyeleri 'teftiş etme' yetkisi var mıdır? Bilal Erdoğan, hangi sıfatla ‘yapılan hizmetleri beğendiğini ve bunların model alınacak projeler olduğunu’ açıklamıştır?” diye sordu.

CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, İçişleri Bakanı Muammer Güler’in yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, basında yer alan haberlere göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan’a, Gaziantep’e yaptığı ziyarette Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun eşlik ettiğini, Şehitkamil Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediye tarafından hayata geçirilen hizmet alanlarını gezen Bilal Erdoğan’ın, memnuniyetini dile getirdiğini ve çalışmalar hakkında Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'ndan bilgi aldığını kaydetti.
 
Haberlere göre ziyareti kapsamında Dülük Tabiat Parkı'ndaki Türkiye'nin en büyük biyolojik göletini de gezen Bilal Erdoğan’ın daha sonra Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapımı devam eden projelerle ilgili olarak Fadıloğlu'dan bilgi aldığını ve çeşitli ziyaretlerde bulunduğunu kaydeden Serindağ, “Başbakanın oğlu Bilal Erdoğan’ın Gaziantep belediyelerini ziyareti hükümetinizin bilgisi dahilinde resmi bir ziyaret midir?” diye sordu.
 
Önergesinde, Bilal Erdoğan’ın Gaziantep belediyelerinin çalışmalarını “hangi sıfatla teftiş ettiğini” de soran Serindağ, önergesinde, “Bilal Erdoğan’ın belediyeleri “teftiş etme” yetkisi var mıdır? Bilal Erdoğan, hangi sıfatla ‘yapılan hizmetleri beğendiğini ve bunların model alınacak projeler olduğunu’ açıklamıştır?” sorularını yöneltti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com