'Bilal Erdoğan'da mı devlet sırrı?'

'Bilal Erdoğan'da mı devlet sırrı?'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından gündeme dair açıklamalar yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından gündeme dair açıklamalar yaptı.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında, ikinci dalga operasyonu kapsamında savcı Muammer Akkaş tarafından ifadeye çağrılmasını değerlendirdi.

Bilal Erdoğan’ın ifadeye çağrılmasının öğrenilmesi ve bunu takiben savcı Muammer Akkaş’tan yolsuzluk operasyonu dosyasının alınması Türkiye’de hukukun ayaklar altında olduğunu gösteren en önemli gelişmeler olarak, Türk ve dünya tarihindeki yerini aldı.100 milyar dolarlık yolsuzluk kapsamındaki ikinci dalga operasyonunda ismi geçen Bilal Erdoğan ile Suriye’ye gönderilirken Hatay’da, gelen bir ihbar üzerine durdurulan silah ve mühimmat dolu TIR hakkında konuşan Kılıçdaroğlu,  “Yardım malzemesi taşıdığını iddia ettiğiniz tıra ‘Devlet sırrı’ dediniz, aratmadınız. Peki, Bilal Erdoğan da mı devlet sırrıydı?” dedi.

Kılıçdaroğlu Twitter hesabında Hatay’daki tır kriziyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu şöyle dedi:“Ayakkabı kutusundakilerden sonra tır içinde ne olduğunu tahmin etmek zor değil. Hükümetin karanlık yüzü bu kez Hatay’da kendini gösterdi. İnsani yardım gizli kapaklı, MİT eşliğinde yapılmaz. O tırın içinde insani yardım olduğuna, bu ülkedeki hiçbir yurttaşı inandıramazsınız!

Bir ilin mülki amiri, ne zamandır yargıya emir vermeye başladı? Kirlerinizi daha ne kadar ‘Devlet sırrı’ kisvesi altında saklayabilirsiniz? O tır patlasaydı, yaşanacak olan can kayıplarını da devletinizin ‘sırrının’ arkasına mı saklayacaktınız; tıpkı Reyhanlı’da yaptığınız gibi.

Yardım malzemesi taşıdığını iddia ettiğiniz tıra ‘Devlet sırrı’ dediniz, aratmadınız. Peki, Bilal Erdoğan da mı devlet sırrıydı?” 
(LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com