Bilal Erdoğan'ın arkadaşına büyük kıyak!

Bilal Erdoğan'ın arkadaşına büyük kıyak!
Yolsuzluk, rüşvet, torpil... Başbakan'ın oğlu Bilal Erdoğan...

Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın okul arkadaşı olan İbrahim Eren'in kamudaki yükselişi devam ediyor. İbrahim Eren'in kamu çalışanı olmadan TRT Genel Müdür Yardımcısı olmuştu. Eren şimdi de TÜRK Telekom, İçişleri Bakanı olduktan sonra bağımsız üye olarak bulunduğu yönetim kurulundan ayrılan Efkan Ala’nın yerine atandı.

Türk Telekom tarafından Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, “Şirketimiz Yönetim Kurulu, Bağımsız Yönetim Kurulu üyelerinden Sayın Efkan Ala’nın istifası üzerine boşalan üyeliğe, Türk Ticaret Kanunu’nun 363. maddesine göre, Yönetim Kurulu’nun kalan görev süresi boyunca görev yapmak ve yapılacak ilk Genel Kurul toplantısında Genel Kurul’un onayına sunulmak üzere Sayın İbrahim Eren’in gerçek kişi yönetim kurulu üyesi sıfatı ile Şirketimiz Yönetim Kurulu’na Bağımsız Üye olarak atanmasına karar vermiştir” denildi. 

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İbrahim Eren'in TRT'deki göreve atanmasını Meclise taşımış, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, “İbrahim Eren’in mevzuata aykırı bir şekilde TRT Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile Kartal İmam Hatip Lisesi’nden arkadaş olmalarının bir etkisi var mıdır” diye sormuştu. (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com