Bilal Erdoğan’ın ortakları TRT'nin Arazisine de göz dikmiş!

Bilal Erdoğan’ın ortakları TRT'nin Arazisine de göz dikmiş!
Bilal Erdoğan’ın da yer aldığı Bosphorus 360 fezlekesinde “örgüt”ün TRT’nin Göztepe’deki arazisi almayı hedeflediği iddia ediliyor.

BirGün gazetesinden İbrahim Varlı'nın haberine göre, ikinci dalga yolsuzluk operasyonu kapsamında polis tarafından hazırlanan ve Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da yer aldığı Bosphorus 360 fezlekesindeki yeni bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Haramzadeler isimli Twitter adresinden yayınlanan, Bilal Erdoğan ile Suudi iş adamı Yasin El Kadı’nın “Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek”le suçlandığı fezlekede örgüt üyelerinin Etiler’deki Polis arazisinin ardından TRT’nin Göztepe’deki arazisine de göz koyduğu iddia ediliyor.

Bosphorus 360 şirketinin gerçek ortaklarının ‘boş senet’ formülüyle gizlendiğinin öne sürüldüğü fezlekede şirketin yönetim kurulu başkanı olduğu belirtilen Cengiz Aktürk ile Usame Kutup arasında geçen telefon kayıtlarında TRT’nin Göztepe’deki arazisinin alınması için yoğun bir çalışma sürdürülüyor. Buna göre birbirlerine güvenmeyen ve ‘Allah katında’ bir sözleşme hazırlayan şirket yöneticilerinin Göztepe’deki 100 dönümlük TRT arazisini almak için girişimlerde bulunduğu, KİPTAŞ Genel Müdür İsmet Yıldırım’ın bu konuya olumlu baktığı, devletin üst kademelerinin onaylaması durumunda TRT’yi taşımak suretiyle arazisinin alınabileceği belirtiliyor.

YETER Kİ BEYEFENDİ EVET DESİN

Görüşmenin ilerleyen kısımlarında Cengiz Aktürk prosedürün İsmet Yıldırım tarafından hızlı bir şekilde kendi tarzıyla yürütüldüğünü belirtirken dinlemeye takılan görüşmelerde ikilinin arasında diyalogda TRT'nin yerinin çok güzel olduğu, başka bir arazi bulunup TRT binasının taşınabileceği konuşuluyor. Başbakan kast edilerek "Beyefendi"nin evet demesinin yeterli olacağı belirtilen konuşmada TRT müdürü için de "kıl" ifadesi kullanılıyor ve sorun çıkarabileceği ima ediliyor.

Kayıtlarda Cengiz Aktürk Usame Kutub'a bir yemek sırasında Başbakan'la bu işin konuşulabileceğini ve kurgulanabileceğini hatırlatıyor. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com