Bilal Erdoğan'ın saltanatı

Bilal Erdoğan'ın saltanatı
İşadamlarının bağış kuyruğuna girdiği TÜRGEV’in yöneticisi olan Bilal’in, Okçular Vakfı için de AKP’li belediyeler çalışmış

Bilal Erdoğan’ın Okçular Vakfı, İstanbul Okmeydanı’nda… Üstüne kurulduğu arazide daha önce 37 gecekondu vardı. AKP’li belediye “park yapmak” için kamulaştırdı. Sonra da inşaat başladı…

 

Osmanlı’yı aratmayacak tarzda bir yapılanmaya gidildi. Okçular Tekkesi, Mescidi ve Hünkar Kasrı yenilendi. Yanına büyük harcamayla ok atış alanı yapıldı. Tesis, Bilal’in Okçular Vakfı’na devredildi.

Vakfın her şeyi, şehzade gibi olan Bilal’in emrine amade… Buraya geldiğinde vaktini, toplantı yaptığı odada geçiriyor. Hünkar Kasrı’nda konuklarıyla buluşuyor. Kısacası, Okçular Vakfı’nda saltanat sürüyor.

Garibanın ocağını yıkıp Bilal’in vakfına verdiler

Okçular Tekkesi Projesi kapsamında 37 gecekondu yıkıldı, top sahasına el konuldu. Tekkeyi yeniden inşa edip Bilal Erdoğan’ın vakfına teslim ettiler.

Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın vakfı TÜRGEV için vatandaşın arazisini üç kuruşa kamulaştıran AKP’li belediyelerin bir ‘hayırseverliği’ daha ortaya çıktı. 2005’te Okmeydanı’ndaki gecekondu sahiplerine “evlerinizi yıkıp park yapacağız” diyen Büyükşehir Belediyesi’nin, 34 yıl sonra park ve yanındaki top sahasını birleştirip Bilal Erdoğan’ın Okçular Vakfı’na teslim ettiği iddia ediliyor.

ADIM ADIM YOL ALDILAR

550 yıllık tarihi Okçular Tekkesi’nin arazisi, 50 yıl önce Bakanlar Kurulu kararıyla 99 yıllığına Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü’ne bedelsiz olarak verildi. Arazi daha sonra Ok Spor adlı mahalle futbol takımına tahsis edildi. İddialara göre 2005‘te AKP’li Büyükşehir Belediyesi, Keçecipiri Mahallesi’ndeki top sahasının çevresinde bulunan 37 gecekonduyu, park yapılacak gerekçesiyle yıktı. Gecekondu sahiplerine bina başına 20 bin TL ödendi. Söylendiği gibi park yapıldı. Bölgede yaşayan vatandaşların iddiasına göre süreç sonunda önce 18 bin metrekare olan top sahasına el konuldu, ardından da mahallenin tek nefes alacak yeşil alanı olan park halka kapatıldı. Bu arada Okçular Tekkesi, Mescid’i ve Hünkar Kasrı, Büyükşehir ve Beyoğlu Belediyesi’nin işbirliğiyle yenilendi, yanına büyük harcamayla ok alanı yapıldı. Bunların parası Belediye Bütçesi’nden karşılandı.

YEŞİL ALAN KALMADI

Sonrasında da bu tesis kurucu üyeleri arasında Bilal Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın oğlu Hüseyin Ersan Topbaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan’ın bulunduğu 2012’de kurulan Okçular Vakfı’na verildi. Tesislerin açılışı 29 Mayıs 2013’te Başbakan tarafından yapıldı.

BİR VAKIF DAHA VARMIŞ

Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın bir vakfın daha kurucusu olduğu anlaşıldı. ‘İnsan ve İrfan Vakfı’ adıyla kurulan vakfın amacı, “Meslek sahibi, nitelikli, milli ve manevi değerlerini tanıyan insanlar yetiştirilmesini kendisine amaç edinmiştir” diye özetlendi. Vakfın sermayesi 7 bin 500 lira. Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu vakıflar arasında son günlerde sık sık gündeme gelen TÜRGEV de var.(MUK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com