Bilardo Türkiye Şampiyonası'nda Eskişehir Eatasis Spor Kulübü finalde kaybetti

Bilardo Türkiye Şampiyonası'nda Eskişehir Eatasis Spor Kulübü finalde kaybetti
Sinop Atatürk Spor Salonu'nda 3 gün süren ve 23 kulüp ile 140 sporcunun katıldığı müsabakalar oynan final maçıyla son buldu.

Sinop'ta gerçekleştirilen Türkiye 3 Bant 1. Lig Play-Off Kulüpler Türkiye Şampiyonası sona erdi. Şampiyonada İstanbul Bahçelievler Spor Kulübü şampiyon oldu.
Sinop Atatürk Spor Salonu'nda 3 gün süren ve 23 kulüp ile 140 sporcunun katıldığı müsabakalar oynan final maçıyla son buldu. Şampiyonanın finalinde Eskişehir Eatasis Spor Kulübü ile İstanbul Bahçelievler Spor Kulübü karşı karşıya geldi. Kadrosu milli sporculardan oluşan İstanbul Bahçelievler Spor Kulübü finalden şampiyon olarak ayrıldı. Şampiyon takımın birincilik kupasını Sinop Valisi Ahmet Cengiz verdi.
Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Uğur Kurugöllü, şampiyonaya katılan tüm sporculara teşekkür ederek, "Birbirinden iddialı 22 kulübümüz, 3 gün boyunca şampiyon olabilmek ve Türkiye'yi uluslararası müsabakalarda temsil edebilmek için yarıştılar" dedi.
Bilardo sporunun son yıllarda Türkiye'de büyük bir atılım yaptığını belirten Kurugöllü, 16 kişilik oynan turnuvaları, 8 yıl içerisinde 600-700 kişiyle oynanan turnuvalar haline getirdiklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com