BILD'den Hakaret Gibi Manşet!

BILD'den Hakaret Gibi Manşet!
Alman Cumhurbaşkanı Wulff'un Türkiye ziyareti Alman basınında...

Alman Cumhurbaşkanı Wulff'un Türkiye ziyaretinde Hayrünnisa Gül'ün kırmızı halıya inmesi, Alman basınının da dikkatinden kaçmadı. Bild, ziyaretle ilgili haberinde iki first lady'nin fotoğraflarına yer verdi. Tam da Almanya'nın hassas kimlik tartışmalarının ortasında "İki Kadın, İki Ayrı Dünya" başlığıyla...

Evsahibi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül... Misafir, Alman Cumhurbaşkanı Christian Wulff'un eşi Bettina Wulf...

Aslında araları gayet iyi görünüyordu ama Alman gazetesi Bildt'e göre, onlar ayrı dünyaların insanları.

Başlık iddialı, görüntü bol... Tam da Almanya'nın İslam'ın toplumdaki yerini konuştuğu günlerde, Alman gazetesi Bild, "Bu iki kadın aynı dünyaya ait değil" diyor.

Gazete, Bettina Wulf'un derin yırtmaçlı sımsıkı kıyafetine karşılık, Hayrünnisa Gül'ün başörtüsü takıp, uzun etek ve ceket giydiğine dikkat çekti.

Gül çiftinin, Hayrünnisa Gül 15 yaşındayken, görücü usulü evlendiğini hatırlatmadan da geçmedi.

İŞTE O KARELER!

Alman Cumhurbaşkanı'nın dış gezisinden, Alman toplumun içine bu görüntüyle, "Farklı dünyaların insanlarıyız" mesajı verdi.

Alman basınında Christian Wulff'un ankara temasları ve TBMM'deki konuşması da geniş yer buldu.

Özellikle Cumhurbaşkanı'nın Hıristiyanlara eşit hak istediği vurgulandı. Gazeteler, "Hıristiyanlık da Türkiye'ye ait" söyleminin, bazı milletvekilllerini rahatsız etmiş olabileceği görüşünde birleşti.

Bild bir adım daha ileri gitti, "Wulff'un konuşmasında genel kurulda az sayıda vekil vardı. Konuşma yeterince alkışlanmadı" yorumuna yer verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com