Bilecik çöplüğü zehir saçıyor

Bilecik çöplüğü zehir saçıyor
Bilecik çöplüğünde yakılan atıklar çevreyi ve insan sağlığını tehdit ediyor.

Bilecik çöplüğünde yakılan atıklar çevreyi ve insan sağlığını tehdit ediyor.
Çöplükte eski usul yakma yöntemi ile çöpler ihma ediliyor. Çöpler öbekler halinde yakılırken, çıkan duman ise havayı kirletiyor. Bilecik çöp depolama alanında hava ve koku kirliliği had safhada olurken, evlerden, işyerlerinden ve sanayi bölgesinden gelen çöpler çevresel önlem alınmadan depolanıyor. Çöp alanında yakılan atıklardan sonra ortaya çıkan zehirli gazlar tehlike oluşturuyor. Zararlı gazlar sebebiyle çevredeki vatandaşlar kokudan rahatsız olduklerini belirtirken, kirli hava insanların sağlığını da tehdit ediyor.
İlkel çöp depolama alanında çalışan insanlar da çok yüksek zehirli ve zararlı havayı soluyor. Yanan plastik, işlenmiş ahşap, ağır metaller gibi toksik kimyasallar, aynı zamanda ekolojik dengeyi bozuyor.
Bilecik çöplüğü orman alanı bölgesinde olduğundan çöp yangını bölgede orman yangınlarını da tetikliyor. Vatandaşlar, 'Sağlığımız tehlikede. Çevre ve Orman Müdürlükleri çöp depolama alanlarını daha sıkı denetim altında olmasını istiyoruz. Yetkililer, sesimize kulak versin' dediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com