“Bilecik'e 8.5 yılda 3 milyarlık yatırım yaptık”

“Bilecik'e 8.5 yılda 3 milyarlık yatırım yaptık”
AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, 8.5 yılda Bilecik'e 3 milyarlık yatırım yaptıklarını, bunu iki katına çıkaracaklarını söyledi.

AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, 8.5 yılda Bilecik'e 3 milyarlık yatırım yaptıklarını, bunu iki katına çıkaracaklarını söyledi.

Poyraz, Bozüyük Eski Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. 'Kim bu ülkede taş üstüne taş koyuyorsa biz ona dua ederiz' diyen Bilecik birinci sıra milletvekili adayı Fahrettin Poyraz, “Birilerinin de çıkıp hakkı teslim etmesi lazım. Geçmişte bakandınız, iktidar gücüyle birtakım şeyler yaptınız. Biz geldik, sadece Bahattin Bey dönemi değil, ondan önce ve sonra yarım kalan ne kadar yatırım varsa bunların üzerine kararlılıkla gittik, hepsini tamamladık. Sağlıktan enerjiye, organize sanayi bölgelerine kadar ne kadar yarım ne varsa bitirdik. Bilecik'te cumhuriyet döneminde boyunca yapılan yatırım kadar yatırımı Ak Parti hükümetleri olarak yaptık. Sayın Başbakanımızın önderliğinde, bakanlarımızın desteğiyle, diğer arkadaşlarımızla birlikte şu ana kadar 3 katrilyona (milyar) yakın yatırım yaptık” dedi.
AK Parti döneminde yapılan yolları anlatan Poyraz, “Eskişehir yolu tek şeritliydi. Koca cumhuriyet tarihinde Eskişehir-Bozüyük arasına bir yol yapılmış. Biz onun yanına bir yol daha yaptık. Antalya güzergahında bir yol vardı, yanına bir yol daha yaptık. İnegöl tarafında bir yol vardı, yanına bir yol daha yaptık. Bozüyük-Mekece yolunu biliyorsunuz, tek şeritti, yanına bir yol daha yaptık. Söğüt-Bilecik arası, Söğüt-Eskişehir arası, Bilecik-Yenişehir arası, Gölpazarı-Dikenliboğaz gibi ara bağlantıları saymıyorum, cumhuriyet tarihinde yapılan ana yolların daha fazlasını biz bu dönemde yaptık' diye konuştu.
Yapılan sağlık yatırımlarından da bahseden Poyraz, “Hastane binaları yarımdı. Geldik, bitirdik. Osmaneli Devlet Hastanesi, Gölpazarı Devlet Hastanesi aynı şekilde. Onun dışında biliyorsunuz acil servisleri yeniledik. 2 tane diyaliz merkezi açtık, 2 tane diş hastanesi, kanser merkezi açtık. Bilecik'e 200 yataklı modern bir hastane yaptığımız zaman bizden sonra göreve gelecek olan arkadaşlarımız belki 30 sene sağlık alanında bir çivi çakmaya gerek görmeyecekler. Burada polemiğe girmek istemiyorum ama, illa bu arkadaşlarımız 'biz hizmet yaptık, bizden sonra kimse hizmet yapmadı' diyorlarsa, o zaman 'hodri meydan' diyorum. Yani Bahattin Bey zamanında 100 okul mu yapıldı, 50 okul mu yapıldı? Okul dediğiniz şu anda ortalama 2 trilyona yaparsınız. Bizim şu anda kara yollarına yaptığımız yatırım Bilecik'e 950 trilyona dayandı. 950 trilyon dediğiniz zaman aşağı yukarı 400-500 tane okuldan bahsediyoruz demektir. 8.5 yıllık dönemde 3 katrilyonluk yatırım yaptık, inşallah 3'ü 6'ya çıkaracağız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com