Bilecik'te değişik suçlardan aranan 98 suçlu yakalandı

Bilecik'te değişik suçlardan aranan 98 suçlu yakalandı
Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından son 1 ay içinde yapılan çalışmalar sonucu, değişik suçlardan aranın 98 kişi yakalandı.

 Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından son 1 ay içinde yapılan çalışmalar sonucu, değişik suçlardan aranın 98 kişi yakalandı.

Yapılan açıklamaya göre, suç ve kabahatlerin işlenmesinin önlenmesi, silah, mühimmat, kaçak mal ve her türlü suç eşyasının ele geçirilmesi, aranan kişilerin yakalanması, meydana gelen olayların ve suçların aydınlatılması, suç işleyenlerin ve şüphelilerin yakalanmaları amacı ile il merkezi ve ilçelerinde yapılan bir aylık eş zamanlı asayiş olaylarında, bin 897 kişinin yapılan kimlik kontrolü neticesinde, Bilecik’te 61, diğer illerden değişik suçlardan aranan 37, şüpheli olmak üzere toplam 98 kişi yakalandı.

Bilecik’te Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yapılan çalışma sonucunda da; 1 adet Şaşal düzeneği, 6 gram Bonzai, Bozüyük ilçesinde 5 gram esrar maddesi, Gölpazarı ilçesinde 4 kilo kaçak çay, 24,5 kilo tütün, 152 paket kaçak sigara, Söğüt ilçesinde 150 litre kaçak madeni yağ ele geçirildi.

Ekiplerin yaptıkları çalışmalar sonucu, Kabahatlar Kanunu'na göre, sarhoşluktan (23), gürültüden (10) olmak üzere toplam 33 kişiye 2904 TL idari para cezası uygulandı.

Trafik denetimlerinde ise; alkollü araç kullanan 36 sürücüye işlem yapıldı ve 100 ceza puanını aşan 16 sürücü ve mahkeme kararına istinaden 1 sürücü hakkında işlem yapılarak sürücü belgeleri geçici olarak alındı. Hız ihlali yapan 4 bin 110 sürücüye, kırmızı ışık ihlali yapan 27 sürücüye, kasksız motosiklet kullanan 22 sürücüye, park yasağı bulunan alanlara park eden 58 sürücüye, araçlarına zamanında muayene yaptırmayan 293 sürücüye, taşıma sınırının üzerinde yolcu taşıyan 20 sürücüye, yük taşıma sınırının üzerinde yük taşıyan 35 sürücüye, araç sigortasını yaptırmayan 5 sürücüye diğer kural ihlalleri için 691 sürücüye ise toplam 1 milyon 89 bin 725 lira cezai işlem uygulandı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com