Bilge Köyü'nde keşifte olay çıktı

Bilge Köyü'nde keşifte olay çıktı
Mardin'in Mazıdağı Bilge Köyü'nde 44 kişinin öldürülmesinin ardından köye terk eden sanık yakınlarının kullanamadıkları, ev, bahçe ve arazilerinin kamulaştırılması için açtığı davada köye keşfe giden bazı sanık yakınları ile avukatlar ölenlerin yakınların
Mardin'in Mazıdağı İlçesi'ne bağlı Bilge Köyü'nde 4 Mayıs 2009 tarihinde 7'si çocuk 44 kişinin öldürüldüğü, 3 kişinin yaralandığı olayın ardından sanık yakınları köyü terk edip Kırklareli'ne yerleşmek zorunda kaldı. Köyden ayrılmak zorunda kalan sanık yakınları olayın ardından köydeki arazilerini kullanmadıklarını belirterek, Mazıdağı Sulh Hukuk Mahkemesi'ne başvurup, arazileri, ev ve bahçelerinin devlet tarafından kamulaştırılması talebinde bulundu.
 
Mahkemenin köyde keşif yapılmasını kararlaştırması üzerine bugün avukatlar ve köyü terk eden bazı sanık yakınları köye gitti. Köyden ayrılmak zorunda kalan 3 kadın ile avukatlarının katılımıyla yapılan keşif çalışması sırasında geniş güvenlik önlemleri alındı. Alınan önlemlere rağmen keşif sırasında köyde yaşayan kalabalık bir grup, taş ve soplarla sanık yakını 3 kadın ile avukatlara saldırdı. Yaşanan olaylarda sanık yakınlarından Nesrihan Çelebi, Köçeri Çelebi ile Pakize Çelebi atılan taşlardan yaralanırken, avukat Özlem Demirbaş, tartaklandı.
 
Yaşanan arbede sırasında önlem alan jandarma ekipleri, saldırganları dağıtmak için havaya ateş açtı. Yaralı kadınlar ile avukatlar köyden zırhlı araçlarla alınıp, Şeyhan Jandarma Karakolu'na götürüldü. Olayların ardından köyde alınan sıkı güvenlik önlemleri sürdürülüyor.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com