Bilgin çocuklar yollarda

Bilgin çocuklar yollarda
Simav İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokullarda eğitim ve öğretim gören 14 öğrencinin Kütahya Gazi Kemal Bilim Sanat Merkezine haftanın bir günü gerçekleştirdiği gidiş-dönüş çilesi devam ediyor.
Mustafa ARIGÜMÜŞ | SİMAV

12 tanesi ilçe merkezindeki okullardan, 1 tanesi Demirciköy beldesinden ve 1 tanesi de komşu ilçe Şaphane’den toplam 14 öğrencinin her Cuma günü saat 15.00’de servis aracına binerek 2 saatlik yolculukla Kütahya’ya vardığını gazetecilere ifade eden öğrenci velilerinden Avukat Salih Tüfekçioğlu, “Ailemizin ve ülkemizin geleceği olan çocuklarımız zorlu bir yolculuktan sonra Kütahya’daki Gazi Kemal Bilim Sanat Merkezine varmakta, buradaki haftalık eğitimlerini aldıktan sonra gece saat 23.00 sularında ilçemize geri dönmektedir. Bizler anne ve babalar olarak aklımız çocuklarımızda, gözlerimiz yolda kalmaktadır. Bunun bir de karlı, yağmurlu günler için bir düşünün. İnanın bırakın çocukları anne-baba olarak bizler dayanamıyoruz” şeklinde konuştu.
 
Kütahya Valisi Şerif Yılmaz’dan önce görev yapan günümüz Ordu Valisi Kenan Çiftçi’nin Simavlı öğrenci ailelerine umut veren bir açıklaması olduğunu hatırlatan Tüfekçioğlu, “Sayın Vali Kütahya’da görev yaptığı dönemde 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı başında bizlere Gazi Kemal Bilim Sanat Merkezinde eğitim gören öğrencilerin hafta içi her gün eğitim ve öğretim göreceği, üstün vasıf ve becerilerine yönelik eğitimlerini sürdürebileceği bir okulun Simav’a açılacağı müjdesini vermişti.

Ama bu sözler unutulurken çocuklarımızın yol çilesi, bizlerin de tedirginliği devam ediyor. Bu çile daha ne kadar devam edecek. Yetkililer bizlerin feryadını artık duymalı” diyerek diğer öğrenci ailelerinin duygularına da tercüman oldu. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com