Bilginer Bu İşe Ne Diyecek?

Bilginer Bu İşe Ne Diyecek?
Ünlü oyuncu İlker Aksum seyircili provadaki kılıç sahnesinde kafasından yaralandı..

Haluk Bilginer'in kurucusu olduğu Oyun Atölyesi'nde dün yaşanan bir kaza herkesi hayrete düşürdü. Oyundaki bir dövüş sahneside yaralanan İlker Aksum, oyuna devam etti. Oyundan sonra hastaneye gidip başına 5 dikiş atılan Aksum bugün de sahneye dikişler ile çıkacak. Tiyatronun kurucusu Haluk Bilginer, kısa süre önce "Babam öldü ama hâlâ sahneye çıkarım" yavşaklığına asla inanmam" demişti.

İngiliz yazar William Shakespeare'in yeni sezonda Oyun Atölyesi'nce sahnelenen oyunu Macbeth'in önceki akşam yapılan seyircili son genel provasında kan döküldü... Oyunun sonunda Macbeth ile Macduff arasında gerçekleşen ünlü dövüş sahnesinde, Macbeth'i canlandıran ünlü oyuncu İlker Aksum gerçekten yaralandı.

Canım Ailem ve Yabancı Damat gibi diziler ile adından söz ettiren Aksum, oyunun son dakikalarında başından kanlar akmaya başlayınca, rol arkadaşına sesizce "Devam et" dedi ve kimseye bir şey belli etmeden rolüne devam etti.

SEYİRCİYİ SELAMLAYAMADI

Oyunun sonunda oyuncular seyirciyi selamlamak için sahneye gelirken İlker Aksum, "Arkadaşlar, sizi selamlamak isterdim, ama gerçekten yaralandım. Arkadaşlarım sizi selamlayacaktır" diyerek sahneden ayrıldı.

Oyun Atölyesi'nin kurucusu Haluk Bilginer ve diğer oyuncular daha sonra Aksum'u hastaneye götürdü. Acil servise giden ünlü oyuncunun başına beş dikiş atıldı. İlker Aksum bu akşam başında beş dikişle sahneye çıkacak.

KAZA HALUK BİLGİNER'İN TİYATROSUNDA OLDU

Oyun Atölyesi'nin kurucusu Bilginer kısa bir süre önce 46 dergisine verdiği röportajda "Ben "Babam öldü ama hâlâ sahneye çıkarım" yavşaklığına asla inanmam. Önce insandır önemli olan, oyun değil. Ben babam ölürse sahneye filan çıkmam, k.çımı yesin herkes." cümlelerini sarfettiği için sanat camiasında tepki çekmişti.

Aksum'un yaralandığı halde oyuna devam etmesi ise ilginç bir çelişki olarak dikkatlerden kaçmadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com