“Bilgiye hakim olan her şeye hakim olur”

“Bilgiye hakim olan her şeye hakim olur”
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Vahid Paşa İl Halk Kütüphanesi ve Çocuk Kütüphanesinin en fazla kitap okuyan üç üyesini ödüllendirdi.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Vahid Paşa İl Halk Kütüphanesi ve Çocuk Kütüphanesinin en fazla kitap okuyan üç üyesini ödüllendirdi.
Vali Çiftçi, kütüphanenin en fazla kitap okuyan üyelerini makamında kabulünde yaptığı konuşmada, kitap okumanın insanın beynini, ufkunu, bütün düşüncelerini değiştirdiğini ve insana bakış açıları kazandırdığını söyledi.
Dünyadaki bilim adamlarına bakıldığında hepsinin kitap okuduğunun ve çok çalıştığının görülebileceğini ifade eden Vali Çiftçi, şunları kaydetti:
''Bilgiye hakim olan her şeye hakim olur. Bilgiyi de kitaplardan elde edeceğiz. Çok okuyan kitap kurtlarını tebrik ediyorum. İnşallah siz kendi çağınıza örnek olursunuz hatta bizlere de örnek olursunuz. Çok okuyan aynı zamanda yazarmış. Siz okuduklarınızı küçük notlarla da olsa yazın. Kötü işlerle olgunluk ve olgunlaşma olmaz. Güzel işlerle olgunluk ve olgunlaşma olur. Güzel işlerden biri de kitap okumaktır. Kitap okudukça olgunlaşmaya erersiniz. Kitap okumak insan olmanın bir unsurudur. Kitap okudukça birbirimizi daha iyi anlarız.''
Vali Çiftçi, daha sonra Vahid Paşa İl Halk Kütüphanesinden 203 kitap okuyan Atay Tavşanlıoğlu, Çocuk Kütüphanesinden 86 kitap okuyan Linyit İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Mert Keskin ve Vahid Paşa İl Halk Kütüphanesinden 67 kitap okuyan Anadolu Kız Meslek Lisesi 10. sınıf öğrencisi Nazik Yeşil'e kitap ve altın hediye etti.
Ziyarete, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Vahid Paşa İl Halk Kütüphanesi Müdürü Mevlüt Çetin, kütüphane çalışanları ve en fazla kitap okuyanların aileleri katıldı.
-KÜTÜPHANELER HAFTASI ETKİNLİKLERİ-
Kütüphaneler Haftası, Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından 1964 yılında başlatıldı ve 1982'den bu yana Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile işbirliği halinde kutlanıyor.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu yılki 47. Kütüphaneler Haftasının temasını ''Antik Çağdan Günümüze'' olarak belirledi.
Kütahya'da hafta etkinlikleri kapsamında Vahid Paşa İl Halk Kütüphanesinde ünlü gezgin Evliya Çelebi'nin doğumunun 400'üncü yıl dönümü de olduğu için Evliya Çelebi'yi anlatan kitap sergisi açıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğündeki sergi, 2 Nisana kadar gezilebilecek. Kütüphanedeki okuma salonunda yeni kitaplardan oluşan kitap sergisi de vatandaşların hizmetine sunuldu.
Etkinlikler çerçevesinde yarın Kütahya E Tipi Kapalı ve Açık Cezaevinde, 31 Martta 80. Yıl Özel İdare İlköğretim Okulu ve Atatürk Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesinde 1 Nisanda Şair Şeyhi İlköğretim Okulunda, 2 Nisanda ise Vahid Paşa İl Halk Kütüphanesinde ''Sıra Dışı Okurlar'' adlı belgesel film gösterimleri yapılacak, okumanın önemi ve kütüphanelerin işlevlerine ilişkin sunumlar yapılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com